Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Bellek Azaldı Hatası ve Çözüm Yolları

1.631 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımda Bellek Azaldı Hatası ile ilgili biraz bilgi vermek istiyorum. bilgisayarımızın stabil çalışması için donanımların en iyi şekilde performanslarının yapılması ve donanımların bellek yada kapasitelerinin iyi olmaları gerekmektedir.

Bilgisayarda kullanılan bazen donanımsal bellek bazen yetmeye bilir. Bunlardaki Nedenlerden belli başlı sebepleri ise Aynı anda birden çok programların çalışmasından dolayı sanal bellek üzerinden  Page file dosyası yetersiz kaldığı için hata vermektedir.

Bilgisayarımız bu hata kaynaklı olarak Yavaşlayan bir sistem ile karşılaşılır hatta öyle’ki bilgisayarda program geç açar yada hiç açmayarak Aygıt Yöneticisinde Yanıt vermez olarak görünür.

Bu hatalardan dolayı bilgisayarınızda Can sıkıcı bir yavaşlama söz konusudur. Peki Bellek Azaldı Hatasına önlem olarak ne yapabiliriz.

İlk önce hangi programın ne kadar Ram tükettiğini kontrol etmek gerekir,Mümkün olduğu kadar iki program yada uygulamayı aynı anda çalıştırmayınız.

Sanal Bellek Boyunu Artırınız,Sanal Bellek Boyutunu Nasıl Artıra biliriz Bunun hakkında bilgi için Buradan Öğrenebilirsiniz. Eğer bu’da yetersiz olduğu zaman Ram Artırımına Gidiniz Ana kartınıza uygun olarak Ram Kapasitesini artırınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın