Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Awesomehp.com sayfası nasıl kaldırılır?

4.164 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Web Browser tarayıcısını değiştiren bu siteyi AdwCleaner Programını indirerek temizleyeceğiz. Anlatıma başlamadan önce bu yönlendirme sitelerinin bilgisayarımıza install ( Kurmak ) ettiğimiz Demo yada Ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar ve web tarayıcılarımızın yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarına yönlendirilir. Şimdi gelelim bu yönlendirme sitelerini nasıl kaldırırız. Başta dediğimiz gibi bilgisayarımıza “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indiriyoruz.  Bilgisayarımıza kurduk dan sonra

adwcleaner scanner virus

 

Scan Butona basarak Bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra Awesomehp.com ile ilgili tüm girleri işaretliyoruz ve Clean Butonu ile siliyoruz. Bu zararlı girdileri sildik den sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Bilgisayarımızı yeniden başlattık dan sonra Masa Üstündeki Yandex-Mozilla-Explorer-Chrome tarayıcıların Kısa yoluna girerek Özellikler bölümündeki HEDEF Url deki  http://www.awesomehp.com  uzantısını  temizliyoruz.

awesomehp temizleme - remove awesomehp

 

Resimde görülen işaretli uzantıyı siliyoruz . bunu tüm explorer-yandex-mozilla-chrome tarayıcıların özelliklerini temizliyoruz. Bu işlemi de yaptık dan sonra Web Tarayıcıların Ana Sayfalarınında Awesomehp.com  ise bunu google yada istediğiniz bir siteye düzenleyiniz. bu şekilde kurtulmuş olacaksınız. 

 

Programsız  Kaldırma ;

aramasayfam sayfası için hazırladığım video izleyerek awesomehp için aynen uygulayabilirsiniz sadece aramasayfam yerine awesomehp olarak değiştirmeniz gerekecek.

Arama Tags & Etiket;

awesomehp.com kaldırma , awesomehp.com virüs , awesomehp.com temizleme, awesomehp.com nasıl silinir, remove awesomehp.com , awesomehp.com yönlendirme sayfası , awesomehp.com arama motoru, awesomehp.com kurtulma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] Awesomehp.com sayfası nasıl kaldırılır? (5 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Bir haftadır şu “awesomehp” sorununu çözemiyor, deli oluyordum. Ne diyeyim, Allah sizden razı olsun…

  2. aynısını yaptım programı kurdum temizledim uzantısını sildim ama yinede hangi tarayıcıdan girsemde “bu wep sayfası kullanılamıyor” diyor ve hata kodu err_name_resolution_failed yazısı çıkıyor. yardım ederseniz çok sevinirim acil pc lazımda.

  3. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BİR ÇOK SİTEYE GİRDİM ADAMLAR BİNBİRTÜRLÜ YOLLAR BULMUŞ DENEMEYE KALKSAN 2 SAATİNİ ALIR ODA OLUR MU OLMAZ MI BİLEMEM SAYENİZDE KURTULDUM TEKRAR SAĞOLUN

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın