Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] arantula.com arama motoru nasıl silinir?

380 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını etkileyen Bu Arama motorunu Bilgisayarımıza indirireceğimiz AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz kısa bilgi vermek istiyorum.

Bu ve buna benzer arama motorları genelde bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme veya ücretsiz yazılımlar arıcılığı ile bulaşarak tarayıcılarımızı etkiler , Tarayıcılarımızı her kullandığımızda bu arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. Siz Ana Sayfanızı değiştirdiğinizde bile her açtığınızda bu arama tekrar geri gelir.

Peki Bu arama motorunu nasıl kaldıracağız ? Bunun için iki yol izleyeceğiz Registry kayıtlarını temizleyerek diğeri ise AdwCleaner programı kurarak kaldıracağız.

1-Registry Kayıtlarını Temizleyerek ;

Daha önceden aramasayfam çin hazırlağım video izleyerek aynen Arantula.com sitesi içinde uygulabiliriz. Uygulama metot aynıdır. sadece sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine Arantula yazarak aratmanız olacaktır.

 

2-Program Kurarak Kaldırma :

Konu başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programı kuracağız.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza AdwCleaner programı kurduk dan sonra Scan Butonu ile tarama yapacağız , yalınız çalışan diğer uygulamaları kapatmakta fayda vardır.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra Arantula.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek silelim.

adw

Bilgisayarımızdan zararlı kodları sildik den sonra Bilgisayar yeniden başlayacaktır. Bundan sonra Bilgisayarımızda Mozilla-Yandex-Explorer-Chrome gibi yüklü tarayıcıların Özellikler bölümüne teker teker giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Özellikler bölümünde Hedef Yazan kısımda http://www.arantula.com uzantısını siliyoruz. Bunu Tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz. Son olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google yada Bir başka siteye ayarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın