Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] aolsearch.com arama motorunu kaldırma

180 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını Etkileyen Bu sahte Arama motorunu AdwCleaner Proğramı ile Kaldıracağız. Bu işleme Başlamadan önce Bu konu hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını Etkileyen bu sahte arama motoru bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme veya ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak Tarayıcılarımızı Etkileyerek Sizi Bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar.

Şimdi Gelelim Bu sahte arama motoru aolsearch.com nasıl temizleriz. Bunun için iki yol izleyeceğiz ilk adım bilgisayarımıza adwcleaner programı indirip kuracağız diğeri ise registry kayıtlarını temizleyerek sileceğiz. Şimdi Adımları izleyelim.

1-Adım : 

Bu adımda Tarayıcımıızı etkileyen aolsearch.com arama motorunu registry kayıtlarını temizleyerek başlıyacağız. Bunun için daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen aolsearch.com için uygulaya biliriz.

 

2-Adım : 

Konu Başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı indirip kuracağız.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza Bu programı kurduk dan sonra diğer çalışan programları kapatarak bu program ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

 

Bilgisayarımızı tarama yaptık dan sonra Bilgisayarımızda aolsearch.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz.

adw

 

 

Bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. Bu bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarda yüklü Mozilla-Explorer-Chrome-Yandex gibi Tarayıcıların özellikler bölümüne tek tek giriyoruz. Bunu Tüm tarayıcılarımıza ayrı ayrı uyguluyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

 

Tarayıcılar ayrı ayrı özellikler kısmına girdik’den sonra Yukarıda Örnek resimde görüldüğü gibi  Hedef Kısmındaki http://www.aolsearch.com  uzantılarını siliyoruz. bunu tüm tarayıcılarda uyguluyoruz. Son olarak Bilgisayarımızda Tarayıcıların Ana Sayfalarını Google Yada Bir başka siteye Ayarlayınız.. Takip de Kalınız…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın