Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} anyprotect online backup nasıl silinir?

609 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşan bu sahte yedekleme programı olarak adı geçen “Anyprotect Online Backup” Programı klasör ve dosyaları yedeklediğini söyleyerek tam sürümü için para talep eder. Böyle durumlarda para vermek akıl karı değildir.

Bu tür programlar genelde diğer ücretsiz programlar içerisine yerleşerek o program yüklerken bilgisayarınıza yüklenir ve sizin sonradan haberiniz olur daha sonra para talep ederek sık sık yükseltme yapmanızı ister bu programları hemen kaldırmanız’da fayda vardır. Bunun için ücretsiz İnternet üzerinden bulduğunuz programları yüklerken daima dikkat etmeniz gerekir böyle programlar arasında çok virüsler bulaşabilir. Şimdi gelelim Anyprotect online backup nasıl kaldırılır ? Bunun için aşağıdaki yönergeleri izleye bilirsiniz.

* Bilgisayarım >> Denetim Masası >> Program Ekle / Kaldır > bu kısımda programları göreceksiniz bundan sonra bu programlar arasında Anyprotect Dosyasını bulup kaldırmak olacaktır.

Anyprotect virüs kaldırma

 

* Diğer adım bilgisayarımızda sırası ile aşağıdaki adımları izleyerek uygulaya biliriz.

1-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

2-ADIM : 

Bilgisayarımıza AntiMalware programı yükleyip bu program ile bilgisayarımızı güvenli mod’da taratalım bulduğu virüs dosyalarını silerek bilgisayardan kaldıralım.

3-ADIM :

Çalıştır penceresi açalım ( Win + R ) tuş yardımı ile daha sonra “appdata” komutunu yazalım Roaming klasörü içerisinde bilmediğimiz exe dosyaları var ise bunları silelim .

Daha sonra tekrar bilgisayarımızda çalıştır penceresine “msconfig” komutu yazalım

msconfig

Sistem yapılandırması kısmında başlatma kısımda bilgisayarın ilk açılışında çalışan programları göreceksiniz burada bilmediğiniz programlar ve Anyprotect gibi uzantılar bağlaçlar var ise bunların önündeki kutudaki işareti kaldırınız. Son olarak bilgisayarımızı yeniden başlatın ve sonucu buradan sorum bölümünden yazınız. Kolay Gelsin..

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın