Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] adorika pop-up reklam virüsü nasıl silinir?

428 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu pop-up reklam sayfasını Spyhunter programı ile temizlemeye çalışacağız. Bu konuya başlamadan önce biraz bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarımıza yüklediğimiz demo yazılımlar yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile veya hacklenmiş sitelerden bulaşarak tarayıcıda gezerken sıkça karşınıza çıkan açılır pop-up sayfalardır. Sık sık Reklam amaçlı çıkan bu sayfalardan nasıl kurtuluruz bunun hakkında bilgi vermek istiyorum.

1- Adım ;

Başlat > Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır  bu adımları izleyerek adorika ile igili program yüklü ise yada bilmediğiniz bir program yüklü ise bunları kaldırıyoruz. Bilmediğiniz programları iyi gözlemleyiniz bilmediğiniz programları internet üzerinden araştırarak kaldırınız.

2-Adım ;

Adorika tarayıcılarınızı Etkileyeceği için Tarayıcılarınızı resetlenizdefayda vardır. Yer imlerinizin yedeğini alarak tarayıcılarınızı fabrika ayarlarına geri getiriniz Bu konuda nasıl yapıldığını aşağıda konu başlıklarından öğrene bilirsiniz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

3-Adım :

Konu Başında Dediğimiz gibi Bilgisayarımıza SpyHunter Programı  “http://www.spyhunterdownload.com/” adresinden indiriyoruz bu program ile tarama yapıyoruz. Bu program adware yazılımlarını temizleyecektir.

4-Adım :

Son olarak ise bilgisayarınıza MalwareByte programı indirip bununla taratın 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın