Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] 16start.com yönlendirme sayfası nasıl kaldırılır?

418 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu sahte arama motorunu bilgisayarımıza indireceğimiz AdwCleaner Programı ile kaldıracağız . Bu programı indirmeden önce biraz bahsetmek istiyorum. Bu sahte Arama motorları bilgisayarımız indirdiğimiz Demo veya ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. Bulaştıkları an itibari ile web browser lerin yapısını değiştirerek bu sahte arama motorlarına yönlendirilir ve bu siteyi kullanmaya zorlanırsınız. Bu yönledirme siteleri zaman bilgisayarınızı yavaşlatmaya kadar götürür.

Şimdi Gelelim Bilgisayarımızdan iki türlü kaldıracağız.

Program Kurmadan Kaldırma ; 

Daha önce aramasayfam için hazırladığım bu video izleyerek aynen 16start.com sitesi için uygulayabilirsiniz Metot aynıdır sadece yapmanız gereken aramasayfam.com yerine 16start.com yazmanız olacaktır.

 

Program Kurarak Kaldırma : 

Başta dediğimiz Gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza indirdiğimiz AdwCleaner programını çalıştırmadan önce tüm programları kapatarak bu programı çalıştırıyoruz ve Scan butonu basarak taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattıkdan sonra 16start.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek Clean Butonu ile siliyoruz. Bu işlemi yaptık dan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

 

Daha Masa üstünde bilgisayarımızda yüklü olan Web Tarayıcıların Kısayol özelliklerine teker teker girerek http://www.16start.com uzantısını sileceğiz.

16start virüslü sayfayı kaldırma - removel 16start com

 

 

Yukarıdaki resimde işaretli olan http://www.16start.com  uzantısını siliyoruz bunu tüm web browserlerde yapıyoruz. Bu işlemi yaptıkdan sonra İnternet Tarayıcıların Ana Sayfalarında www.16start.com ayarlı ise bunları google yada istediğiniz bir siteye ayarlıyarak tamamlıyoruz . Kolay Gelsin

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın