Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] rapid-searcher.com sayfası nasıl kaldırılır?

198 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza Bulaşan Bu sahte Arama motorunu AdwCleaner Programı indirip Kaldıracağız . Bu işlemi yapmadan önce Bu SAhte arama motorlarından biraz bahsetmek istiyorum .

Bu yönlendirme siteleri bilgisayarımıza indirdiğimiz Demo ve Ücretisiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar ve bilgisayarda yüklü internet tarayıcıların yapısını değiştirerek bu sahte arama motorlarına yönlendirilirsiniz ve bu sahte arama motorlarını kullanmanızı zorlarlar şimdi gelelim bu sahte arama motorunu kaldırmaya bunun için iki yol deneyeceğiz

1- Program Kurmadan Kaldıracağız.

Aramasayfam için hazırladığım bu video izleyerek aynen rapid-searcher.com içinde uygulayabilirsiniz sadece yapmanız gereken aramasayfam yerine rapid-searcher.com yazmanız yeterli olacaktır.

 

Program Kurarak Kaldırma ;

Başta Dediğim gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner Programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirin ve kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımız AdwCleaner kurduk dan sonra diğer çalışan programları kapatarak bu program ile Scan Butonu ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızda Taratma Yaptık dan sonra rapid-searcher.com  ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek Siliyoruz.

Daha sonra bilgisayarımız yeniden başlıyor.

adw

 

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarımızda yüklü olan internet tarayıcıların teker teker kısayol Özelliklerine girerek http://www.rapid-searcher.com  uzantısını siliyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Resimde işaretli olduğu gibi http://www.rapid-searcher.com uzantısını siliyoruz. Bunu diğer yüklü olan internet tarayıcılarına teker teker uyguluyoruz.

Bu işlemi de yaptık dan sonra İnternet Tarayıcıların Ana Sayfaları http://www.rapid-searcher ise bunu google yada istediğiniz bir siteye ayarlıyoruz. Bu şekilde kurtulmuş olacağız. Kolay Gelsin

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın