Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] 14updatejava.com pop-up nasıl silinir?

782 views
Sponsorlu Bağlantılar

bilgisayarımızın İnternet Tarayıcılarını etkilen bu açılır reklam sayfaları bilgisayarlarımıza indirdiğimiz ücretsiz yada deneme amaçlı yazılımları indirip kurduğumuzda bulaşarak bilgisayarımızı etkilerler.

14updatejava.com ile ilgili bu açılır açılır reklamları nasıl kaldırabiliriz ?

İlk önce bilgisayarımızın Başlat > Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır kısmına giriyoruz. bilgisayarızda yüklü olan programların listesini göreceksiniz. bu program listesinde bilmediğimiz yabancı programların yüklü olup olmadıklarına bakarak bilinmeyen yada google aratarak ne işlere yarayan programları öğrenerek gözü çarpan programları kaldırıyoruz. Aşağıda listede geçen bilinmeyen programları kaldırıyoruz.

pop-up

 

 

Bilgisayarımızda istenmeye programları kaldırdık dan sonra Bilgisayarımızda yüklü İnternet tarayıcıları Resetliyoruz yada Sıfırlama işlemini yapıyoruz. Bu işlem için aşağıdaki Başlıklar yardımcı olabilir.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

 

Bu işlemleri yaptık dan sonra Bilgisayarımızı AdwClener Programı “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirip  taratabilirsiniz. adwcleaner scanner virus

 

Bu taratmayı yapmadan önce bilgisayarınızda çalışan diğer tüm programları kapatınız. öyle taratınız

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarınızı tarattık dan sonra 14updatejava.com  ile ilgili zararlı girdileri işaretleyin ve Clean butonu siliniz.

Bu işlemi de yaptık dan sonra bilgisayarınızı JunkWarehttp://www.gezginler.net/indir/junkware-removal-tool.html” adresinden indirin ve ile taratarak işlemi sonlandırabilirsiniz

junkware kaldırma

yukarıda adımları yaptık dan sonra “14updatejava.com” pop-up açılır sayfasını bilgisayardan kaldırabilirsiniz. 14updatejava.com açılır sayfa reklam virüslerini bilgisayardan tamamen kaldırmış olacaksınız. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın