Sponsorlu Bağlantılar

Conficker Virüsü Nasıl Silinir?

252 views
Sponsorlu Bağlantılar

Conficker yada Dowup olarak da bilinen ve Windows işletim sistem dosyalarını hedef alan bir bilgisayar solucanı dır.  Güvenlik açıklarından bulaşan bu solucan Xp – Windows Server – Vista – Win 7 gibi işletim sistemleri etkilenir.

Bu virüs diğer hedef deki bilgisayarlara çalıştırılması için RPC isteği yollar. Bu solucan virüsu Windows güncellemelerini güvenlik merkezini ,Defender ve hata raporlamayı devre dışı bırakır. Conficker virüs kişisel bilgileri başka kişilere ( korsan ) ulaştırmayı sağlar. Solucan virüsü  svchost.exe , explorer.exe ve services.exe  işlemleri gibi işler.

Conficker Virusu Nasıl Temizlenir ;

Bilgisayarınızın güvenliği için güvenlik açıklarını kapatmak için güncellemeleri yapmalısınız. Symantec  Güvenlik aracını indirip bilgisayarı taratılmalı bunun dışında Condicker virüsünü silmek için F-Secure Güvenlik aracını kurabilirsiniz. Avast Güvenlik yazılımları da bu işi görecektir. 

Genel olarak söylemek gerekirse bilgisayara yüklenecek ücretsiz demo yazılımlar, e-posta içinde gönderilen ve dikkat çekici mesajlara dikkat edilmelidir. Bu tür gelen mesajlar bilgisayarın güvenliğini tehlikeye sokabilmektedir. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın