Sponsorlu Bağlantılar

Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu değil hatası Çözümü

11 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda Google Play Store’de mobil uygulama indirmeye çalıştığınızda karşınıza çıkan Cihazınız bu sürümle Uyumlu değil hatası nasıl çözülür konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Android cihazlarda karşınıza beklenmedik türlerde hatalar çıkabilmektedir. İşlem durdu, bildirimlerin geç gelmesi gibi farklı sorunlar oluşabilmektedir. Bu sorunlardan biride Cihazınız bu sürümle Uyumlu değil sorunu ile karşılaşılabilir.

Cihazınız bu sürümle Uyumlu değil problemi ise Google Play Store üzerinden bir uygulama indirmeye çalıştığınızda uygulama mağazası üzerinden indirilemez uyarı mesajı vermektedir.

Mobil uygulama indiremediğimiz de böyle sorun oluşabilmektedir. Güvenilir uygulamalar indirebilmek için uygulama mağazasından uygulamalar rahatlıkla indirebiliyoruz fakat yüklemek istediğimiz mobil uygulama, cihazınız ile uyumsuzsa o zaman Cihazınız bu sürümle Uyumlu değil hatası alabilirsiniz. O zaman bu sorun nasıl giderilir?

CİHAZINIZ BU SÜRÜMLE UYUMLU DEĞİL ÇÖZÜMÜ

Eğer sizde cihazınızda cihazınız bu sürümle Uyumlu değil uyarısı alıyorsanız o zaman telefonunuzda farklı iki Google hesabı kullanıyor olabilirsiniz.

Bunun için Google hesaplarını kontrol ederek tek hesaba indirerek deneyiniz. Ayrıca uygulama bölgesel olarak yaşadığınız bölgeyi desteklememesinden kaynaklıda olabilir.

Uygulama bulunduğunuz bölgeyi desteklemiyorsa Cihazınız bu sürümle Uyumlu değil sorunu yaşanabilmektedir.

Bunun dışında en sıklıkla yaşanan hata cihazınızın sürümüyle alakalıdır. Telefonun güncellemesi varsa mutlaka güncelleyiniz. Eski cihazlarda ayrıca yeni uygulamaları desteklemeyebilir. Bunun için indireceğiniz uygulama hangi Android versiyonu desteklediğini kontrol ediniz.

CİHAZINIZ BU SÜRÜMLE UYUMLU DEĞİL ÇÖZÜMÜ 2020

Bunun dışında Cihazınız bu sürümle Uyumlu değil sorunu düzeltmek, sorunu gidermek için şunları ayrıca deneyelim.

  • Android cihazınızın önbelleğini temizleyin.
  • Konu içinde dediğimiz gibi cihazın sistem güncellemelerini kontrol edin varsa güncellemeler güncellemesini gerçekleştirin.
  • Google Play Store bölgesel ayarları değiştirerek sorunu düzenleyebilirsiniz.
  • Eğer Google Play Store üzerinden indiremiyorsanız APK dosyası olarak cihazınıza indirin ve gerekli izinleri verdikten sonra cihazınıza yükleyin.

Yukarıda verdiğimiz adımlarla Cihazınız bu sürümle Uyumlu değil sorunu çözümünü sağlamaya çalışınız.

TAVSİYE VİDEO;

BİLGİSAYARCIYA SORU SOR

Bu konumuzda Cihazınız bu sürümle Uyumlu değil hata çözümü hakkında bilgi vermeye çalıştık. Yukarıda verdiğimiz yöntemler işe yaramazsa artık yeni bir cihaz almanın vaktinin geldiğine işarettir. Bu sorun tek bir uygulamada yaşanıyorsa yarın, bürgün artık diğer uygulamaları indirdiğinizde de yaşanmaya başlayacaktır.

Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer konularda soru sor sayfamızdan bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın