Sponsorlu Bağlantılar

“Çift Aşamalı Kimlik Doğrulaması” Whatsapp Nedir?

84 views
Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp iki aşamalı kimlik doğrulaması veya çift aşamalı kimlik doğrulaması nedir? bununla ilgili olarak sizlere bilgi paylaşımı yapmaya çalışacağım. Whatsapp yeni bir özelliği ile yine ön plana çıkmakta bu özellik devreye görmesi ile güvenliği ön planda tutmayı amaçlamaktadır. 

İOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılmaya başlanan güvenlik önlemlerini sağlayarak iki aşamalı kimlik doğrulaması ile mesajlar, yazışmaları daha güvenli bir hale getirmektedir.

iki aşamalı kimlik doğrulama nedir?

bu özellik ile 6 haneli oluşturacağınız şifre ile artık whatsapp açtığınızda bu şifre ile giriş yapabileceksiniz, oluşturduğunuz bu şifre ile whatsapp kayıtlarına , mesaj iletilerine ulaşabileceksiniz, fakat bu şifreyi unutmayınız çünkü whatsapp güvenlik için katı kurallara sahiptir. 

iki aşamalı kimlik doğrulama nasıl devreye aktif edilir, nasıl açılır? Ayarlar > İki aşamalı doğrulama adımlarını takip ederek devreye alabilirsiniz. iki aşamalı kimlik doğrulamada oluşturduğunuz şifre ile , yeniden yüklediğiniz Whatsapp uygulaması telefon doğrulama ile birlikte oluşturduğunuz şifreyi gireceksiniz, bu şifreyi yanlış girmeniz halinde Whatsapp 7 gün kullanamıyorsunuz, bu zaman süresinden sonra Whatsapp tekrar sms ile kuruyorsunuz fakat şifre doğrulama doğru olmadığı için yedekleme sıfırlanarak tüm görüşmeler sıfırlanıyor. iki aşamalı kimlik doğrulama sizin güvenliğinizi üst düzeye çıkaran bir özellik olarak kullanılacaktır. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın