Sponsorlu Bağlantılar

Chrome Misafir Profili Nasıl Açılır?

378 views
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet tarayıcı olarak kullandığınız Google Chrome tarayıcıda misafir profili nasıl açılır? konusu üzerinde sizlere bilgi vermeye çalışacağım. Adında anlaşılacağı gibi sizin kullandığınız tarayıcıda kendinize göre özelleştirme yapmış olabilirsiniz bir başka kişinin tarayıcınızı kullandığında kendinize has kişileştirme ayarlarını değiştirme ihtimalini düşünerek hemen bir misafir girişi için profil oluşturabilirsiniz.

Google Chrome Misafir Profilini Nasıl Açılır?

kendinize göre tarayıcınıza eklediğiniz yer imlerini karıştıramazlar , arama geçmişinize hiç bir şekilde ulaşamıyorlar böylece kendi tarayıcı ayarlarınızı korumuş olacaksınız. Şimdi misafir profil nasıl oluşturulur? hemen bununla ilgili anlatıma geçelim.

chrome://flags/#enable-new-profile-management

yukarıda kodu tarayıcınıza yapıştırıyorsunuz ve karşınıza bir çok ayarın açıldığı bir panel açılacaktır. Bu panelde google chrome için bir çok ayarı bir arada görebilirsiniz.

google chrome misafir profili

 

Yeni profil yönetimi sistemi yazan kısımda Varsayılan , Etkin , Devre dışı ayarlarını göreceksiniz , bu ayarı etkin konuma getirin.

Etkin konuma getirdiğinizde tarayıcı yeniden başlatmanız gerekecektir , tarayıcı kapatın ve tekrar açın ayarları algılaması için önemlidir.

Google Chrome Kişi Değiştirme

Google Chrome üst penceresinde kişi değiştirmek için bir ikon göreceksiniz. Bu ikon ile misafir girişi yapabilirsiniz. Bunun için ;

chrome kişi değiştirme

 

Kişi değiştir yazan yere bastığınızda misafir olarak gözat butonu kullanıyorsunuz böylece google chrome üzerinden eklediğiniz kullandığınız yerimleri ve diğer ayarları misafir kullanıcı göremeyecek ve değiştiremeyecektir.

Misafir Profili Nasıl Kapatılır? 

misafir profilini tekrar kapatmak için nasıl açma yolunu kullandıysak aynen bu ayarı geri yaparak varsayılan veya devre dışı ayarlarına aldığımızda kapatabiliriz.

Arama Tags & Etiket ;

google chrome misafir girişi , googe chrome misafir kullanıcı , chrome misafir profili nasıl değişir , misafir profil açma , misafir profilini nasıl kapatılır ?

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın