Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Euro ( € ) İşareti Nasıl Yapılır ?

5.649 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Klavyesini ve Ascii kodlarını kullanarak Euro yani işareti nasıl yapılır ? bununla ilgili olarak pratik ipuçları vermeye çalışacağım. Sizde hesaplarınızı , döviz kurlarını excel , word veya herhangi bir yere yazarken Auro işareti ile belirlemek istiyorsanız . Bu işareti klavyede kısayol tuşları ile yapabilirsiniz.

altgr tuşu

Bilgisayar’da klavye üzerinden kullanacağınız tuş takım kombinasyonu altgr + e tuşlarına birlikte basmak ile euro simgesini çıkartabilirsiniz.

Ascii Kod ile Euro İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayarın rom belleğinde saklı olan ve bazı özel kodları yani ascii kodları klavye tuşları ile yapabilmek için kullanacağımız kodlar Alt + 0128 tuşlarına birlikte basarak yapmaktır . Diğer bir özel yöntem ise karakter eşlemi üzerinden yapabilirsiniz. Bilgisayar > Tüm Program > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem üzerinden özel kod olarak euro ikon bularak kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

ascii code for euro  , auro simgesi , euro işareti , euro simgesi , euro ikon , euro işareti nasıl yapılır , euro simge yapma , klavyede euro işareti nerede , yuro işareti

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın