Sponsorlu Bağlantılar

Chrome İp Adresim ( My IP Address ) Ne Eklentisi

823 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarların birbirleri ile görüşe bilmeleri , birbirleri ile bağlantı kurabilmeleri veya İnternet ortamına çıkabilmeleri için bir İp ( İnternet Protocol Address )  adresine ihtiyaç duyarlar . Bilgisayarların iki farklı ip adresleri olur bunlara iç adresler ( 192.168.2.55 ) gibi birde İnternet ortamlarına çıkmaları için ise 88.21.xx.xx gibi adreslere ihtiyaç duyarlar. iç dahili ip adreslerini adsl modem ( dhcp ) özellikli domain ortamlarında ise Dhcp serverler vermektedir. Dış ip adreslerini ise İnternet sağlayıcıları ( ttnet , uydunet ) gibi sağlayıcılar vermektedir. iP adresinin nasıl verildiği konusunda biraz bahsettik den sonra İp adresi bilgisayarın adresi kimlik bilgilerini saklamaktadır . Eğer yasal suçlara karışıldığında bu adres üzerinden tespit edilmektedir.  İp adresinizi öğrenmek isterseniz Web üzerinde bir çok siteler mevcuttur. İp adresim veya ip adresim ne gibi arama kelimeleri ile ip adresinizi öğrene bilirsiniz. Eğer Google Chrome tarayıcı kullanıyor iseniz İp adresini bir eklenti ile devamlı bir şekilde bu sitelere girmeden öğrenebilirsiniz.

what is my ip adresi eklentisi

Tarayıcınıza yükleyeceğiniz My İp Address eklenti ile ip adresinizin yanında bir çok bilgi sahibi de olacaksınız. Bu bilgiler Nelerdir ?

What İs My İp Address Eklentisini indir “https://chrome.google.com/webstore/detail/my-ip-address/monhkdcehmbdgkhgpccaccbbcgcfpjkd?hl=tr” adresi üzerinden bu eklentiyi indirebilirsiniz. 

  • İp Adresini Gösterir
  • Dns Adresini Gösterir
  • Etki Alanı ( Domain ) Bilgilerini verir
  • İp adresinin Coğrafi Konumu Gösterir
  • İp Adresinin Olduğu Ülkeyi Gösterir.

İP ADRESİNE GÖRE YER TESPİTİ İÇİN BURADAN

Tags – Eklenti ;

ip adresimi nasıl öğrenebilirim , ip adresim ne , ip adresimi öğrenmek istiyorum , what is my ip address , ip adresi , ip adresini nasıl öğrenirim , ip adresim hangi bölgeye ait

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın