Sponsorlu Bağlantılar

Chrome Dosya İndirmeyi Engelleme

833 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kullandığınız Web tarayıcı olarak Google Chrome kullanılıyor iseniz ve buralardan sıklıkla dosya indirme işlemi sizin istemediğiniz bir şekilde gerçekleşiyor ise bunu yasaklama yaparak engelleyebilirsiniz.

Kısacası ev , işyerinde , ofislerde sistem administarator yani bilgi işlem uzmanı iseniz ve sizin istemediğiniz işlemlerin yapılmasını engellemek , Google Chrome Dosya İndirme işlemini engellemek için aşağıdaki adımları yaparak buna mani olabilirsiniz.

Bunu programsız , program kullanmadan sadece bilgisayarın regedit kayıtlarını değiştirerek gerçekleştirebiliriz. Bunun yapılması gereken adımlar ise şöyle ;

* Win + R tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açalım ve bu pencereye regedit komutunu yazarak enter tuşuna basalım.

* “HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\3” adımlarını takip ederek sağdaki panel geçelim.

google chrome dosya indirme

1803 reg_dword anahtarını bulalım ve faremiz ile sağ tık özelliği değiştir diyelim. Burada Değer verisi 0 , olarak görünmektedir. Siz bu değer verisini 3 yaptığınızda artık dosya indirme özelliğini kapatmış oluyorsunuz. Bundan sonra sizin haberiniz olmadan bilgisayarınıza explorer – chrome gibi tarayıcılarda belge , dosya indirmeyi kısıtlamış olacaksınız.

Dosya indirmeye izin vermek için tekrar aynı yöntemle kayıt girdilerini takip ederek bu veri değerini 3 den 0 değerine aldığınızda browser üzerinden dosya yükleme izin vermiş oluyorsunuz.

Arama Tags & Etiket ;

chrome dosya indirme , chrome dosya indirme nasıl engellenir , chrome dosya yüklemeyi engelleme , tarayıcıdan dosya indirmeyi sınırlama , chrome dosya indirmeyi nasıl kapatırım

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Chrome Dosya İndirmeyi Engelleme (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın