Sponsorlu Bağlantılar

4.5G yerine LTE yazıyor?

237 views
Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye yeni teknoloji ile saatler öncesinde tanıştı . 1 Nisan 2016 tarihinde 4.5G bağlantı hızı ile tanışması ile internet’te yeni dönem başladı. Sabah uyandığım’da 4.5G yazısını görmek isterken bir baktım LTE yazı ile karşılaştım çoğu kişide bu şekilde karşılaşmıştır. Peki LTE yazısının anlamı neydi?

4.5G

LTE NEDİR?

İngilizce Kelime anlamı açılımı olarak Long-Term Evolution olarak Türkçe anlamı Uzun süreli Gelişim anlamına gelmektedir. Bu şu anlama gelmektedir. 4G LTE teknoloji ile yüksek kablosuz bağlantı hızı teknoloji standartlarıdır. Bununla birlikte 4.5G=LTE-A ( Advanced )  bağlantı hızı teknoloji olarak belirtilmektedir.

O zaman kısa şöyle diyebiliriz , bazı telefonlarda 4.5G , 4G veya LTE yazısını görebileceksiniz , yani bu teknoloji ile 4.5G mobil kablosuz bağlantı teknolojini yaşayabileceksiniz. Telefonun marka ve modeline , Turkcell , Vodafone , Turk Telekom GSM operatörlerine ve baz istasyonlarına bu zaman zaman 3G çelim kuvvetine geçebilir.

Arama Tags & Etiket ;

sinyal çubuğu , çekim gücü , LTE nedir , LTE Anlamı ne ? , LTE çekim sinyali , 4G yazıyor , LTE yazıyor , bağlantı yerinde LTE yazıyor lte ne işe yarar , iphone lte

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın