Sponsorlu Bağlantılar

Cerber Virüsü Nasıl Silinir?

155 views
Sponsorlu Bağlantılar

Cerber virüsü diğer adı ile fidye virüsü olarak da söyleye biliriz . Bu virüslerin genel yayılma yolu gelen mail ile kolaylıkla bulaşır ve veri, bilgileri şifreleyerek kilitler bilgisayarda bir dosya ile size nelerin yapılmasını gösteren adımlar ile para yatırmanızı isterler bunu yapmaya da bir nevi mecbur gibisinizdir.

virüs hijackers

benimde bildiğim bir firmanın başına gelen olayda bilgisayardaki muhasebe verileri tamamen kilitlenmiş ve fidye istenmiştir. Bu parayı ödemezseniz ne olacak ? bu parayı ödemezseniz dosyalarınıza veda edebilirsiniz o yüzden bir nevi bu fidyeyi ödemek gerekebilir adamlarla sıkı pazarlık yapabilirsiniz verdikleri e-posta adresine ödeme gücünüzün olmadığını , küçük bir işletme olduğunuzu söyleyin ve pazarlık ediniz geri almak için bu önemlidir. Cerber virüsü de aynen e-posta yolu ile gelen maillerin açılması ile oluşmaktadır.

O yüzden siz siz olun bilinmeyen mailleri açmayın tamamen silin , verilerin güvenliği için bu önemlidir. bazı sitelerde antivirüs programları veya zararlı kodları kaldıran programlar verilmiştir. Bunların işe yaramadıklarını da söyleyelim.  Rus Virüsü olarak bilinen ve fidye isteyen bu virüs türleri oldukça tehlikelidir küçük , büyük demeden tüm internet kullanıcılarını tehdit etmektedirler.

Arama Tags & Etiket ;

cerber virüsü nasıl kaldırılır , cerber virüsü nasıl silinir , remove cerber virüs , cerber fidye virüsü , cerber virüs kaldırma , cerber virüsünü temizleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın