Sponsorlu Bağlantılar

Cep Telefonu Hangi GSM Operatörüne Ait ?

1.367 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Gsm Operatör Sorgulama konusunda sizlere pratik bilgiler vermeye çalışacağım. Numara taşınabilirliği Sistemi ( NTS ) ilk olarak 2008 yılının Kasım ayında başlayan bir sistemdir. Numara taşınabilirliğinin özelliği Turkcell , Avea , Vodefone gibi operatörler arasında telefon numarası taşıma işlemidir.

Yani 053 ile başlayan Turkcell Numaraları artık Avea veya Vodefone Gsm operatörlerinin alt yapısını kullanarak o operatörün alt yapısına geçiş yapmaktadır ve onun avantajlarını kullanmaya başlamıştır , bu diğer operatörler arasında bir birleri arasında geçişler yaparak kullanılmaktadır.

Böyle olunca Avea ile başlayan bir numara örnek vererek konuşursak 055 numaralı bir hat Turkcell hattına geçtiyse biz bunu ilk olarak Avea hattına ait olduğunu algılarız. Benimde burada yazdığım konuda hat hangi operatöre ait bunu nasıl öğrenebiliriz ? Bununla ilgili olarak pratik bir şekilde öğrenme yöntemini vereceğim.

numara sorgulama

Hat Hangi Operatörde öğrenmenin en iyi yolu “https://www.turkiye.gov.tr/btk-numara-tasima” adresine girip buraya yazacağım telefon numarası ile sorgulamak olacaktır. Devlet Kapısı , e devlet üzerinden bu telefon numara sorgulamasını yapabilirsiniz.

numara taşıma sorgulama

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu üzerinden rahatlıkla Numara Taşıma Sorgulama işlemi ile Telefon Hattınızın hangi Operatöre ait olduğunu öğreniyorsunuz.

Arama Tags & Etiket ;

numara sorgulama , cep telefonu hangi operatörün , telefon numaram taşınmış mı? telefon hattı sorgulama , cep telefonu hangi hatta ait , tel no sorgulama , operatör sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın