Sponsorlu Bağlantılar

.cbr uzantılı dosya nasıl açılır?

757 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızda Sistem dosyaları veya sonra’dan yüklediğimiz programlar işleyiş bakımından çalışmaları için dll dosyalar aracılığı ile dosyalara ihtiyaç vardır. Bu dosyalar ise bir birilerini tanımaları için uzantılarının genel’de aynı olması ile bir birlerini tanımlarlar.

Dosya uzantılarından hangi dosyaların ne olduğunu az buçuk biliriz , örnek bir resim dosyası jpg , png , gif uzantılar sahiptir. Bu yazımızda .cbr uzantılı dosyalar nasıl açılır hakkında bilgi vermeye çalışacağım. ilk önce .cbr dosyası nedir ? ilk önce bunun hakkında bilgi vereceğim.

cbr dosya açma

Cbr Dosya Uzantısı Nedir?

Constant Bit Rate yani Sabit Bit Hızu Genel olarak Çizgi Film dosyalarını barındıran sıkıştırılmış jpg resim dosyalarıdır. Bu dosyaları bilgisayara indirdiğinizde zipli olarak indirmiş olabilirsiniz. Bu dosyalara benzer eş dosyalar cbr , cbz , cbt , cba gibi uzantılı dosyalardır.

Peki Bu dosyalar nasıl açılır ? cbr dosyasını açma programı var mıdır ? Bu dosyaları hepimizin bildiği bir program olan WinRar programı açmaktadır.

Arama Tags & Etiket ;

opening cbr files , download cbr files , cbr dosya , cbz dosya nasıl açılır , cbt dosya nasıl açılır , cba dosya nasıl açılır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın