Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} Video Codec’i desteklemiyor hatası

7.047 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız’da izlemek için aldığınız bir filmi açmaya çalıştığınız’da video kodeği desteklemiyor hatası ile karşılaşabilirsiniz.  Bilgisayar’da normal olarak bir video veya değişik uzantılı müzikleri dinlemek için player gerekmektedir.

Bu oynatıcı playerler bazı kendi videolarını destekler , desteklemediği zaman Codec yüklemek gerekecektir. Bilgisayarınıza yüklediğiniz Codec programı ile video veya müzik oynatıcı ile aşağı yukarı tüm media ürünlerini çalabilir , oynatabilirsiniz.

Bununla birlikte , videoları desteklemedikleri’de olabilir , Eğer video uzantısı farklı ise Mov , Mp4 , gibi farklı videolar ise video oynatıcınız desteklediği gibi bunları’da desteklemeye bilir o zaman ne yapacağız ?

Media ürünü ( film , müzik ) hangi format’da ise bununla ilgili olarak bir oynatıcı veya eklenti bulmanız gerekecektir. video , film hangi uzantı’da olduğu bilmek için uzantılarına üzerine gelerek faremiz ile sağ tuş yapıyoruz

swf dosya açmak için program belirleme

 

Dosya türü yazılı olan kısımda uzantı ne ise örnek resimde png görünüyor oradaki uzantıya göre bir oynatıcı veya eklenti bulmanız bu sorunu çözecektir.

Bununla birlikte codec ile ilgili sıkıntılar’da işinizi görecek video oynatıcı program tavsiyeleri şunlardır , Gomplayer , Kmplayer , K-Lite ve Media Player Classic işinizi rahatlıkla göreceğini düşünüyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın