Sponsorlu Bağlantılar

caught unhandled unknown exception terminating hatası çözümü

1.224 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda sizlere caught unhandled unknown exception terminating sorunu çözümü için yollar vermeye çalışacağız.

Bilgisayarda oluşan herhangi bir uygulama hatası, güncelleme sonrasında oluşan uyumsuzluklar veya bir programa ait eksik dosyalar nedeniyle karşınıza çıkabilecek sorunlardan biride caught unhandled unknown exception terminating hatasıdır. Bizde bu konumuzda sizlere bu sorun nasıl çözülür kesin olmamak şartıyla aşağıda vereceğimiz adımları denemenizde fayda vardır.

CAUGHT UNHANDLED UNKNOWN EXCEPTİON TERMİNATİNG ÇÖZÜMÜ

Aşağıda vereceğimiz adımlarla caught unhandled unknown exception terminating problemi çözümünü denemekte fayda vardır.

  • Yüklenen programlar, uygulamalar Windows 10, Windows 8 veya Windows 7 ve eski sürümlerde sürüm uyumsuzluğu oluşturabilmektedir. Yani uygulamaların işletim sistemine uyumlu olup olmadığını kontrol edin ve uyumluluk sorunlarını gideriniz.

Bunun için dosyanın masaüstü uzantısı üzerine gelerek “özellikler” ve uyumluluk kontrolünü oradan gerçekleştiriniz.

Windows + R tuşlarına birlikte basınız ve çalıştır penceresine “services.msc” komutunu yazarak “hizmetler ( yerel )” ayarlarını açınız.

Yukarıda Windows ınstaller ayarını başlatınız eğer bu ayar çalışıyorsa durdurun ve yeniden başlat ile bu özelliği aktif ediniz.

caught unhandled unknown exception terminating sorunu çözümü için aşağıda vereceğimiz adımları tekrar deneyerek sorunun çözümünü sağlamaya devam edeceğiz.

Aşağıda verilen adımları deneyerek sistem denetlemesi yapınız. Sorunun kaynağının sistem dosyalarından mı kontrol ederek aşağıda vereceğimiz kodları test ederek yeniden dosyayı çalıştıralım.

  • Komut istemcisi “yönetici olarak çalıştır” yapınız. Bunun için görev çubuğunda arama yerine komut istemcisi yazın ve aratın bulduğunda farenin sağ tuşu ile yönetici olarak çalıştırınız.

Aşağıda vereceğimiz komutları yazarak sistemi kontrol ediniz.

DISM.exe/Online/Cleanup-image/Restorehealth

Yukarıda komutunu giriniz ve kontrol ediniz. Bu süreç fazla olabilir. Bunun için beklemek gerekecektir. Bunun yanında tekrar şu komutları denemekte fayda vardır.

sfc /scannow

Bu komutla bozuk sistem dosyalarını kontrol ediniz ve dosyaların kontrolünü sağlayınız. Bunun dışında son adım olarak temiz yükleme olacaktır.

Kullandığınız işletim sistemine göre sistemi yeniden temiz bir formatlama işlemini gerçekleştirerek sistemin kurulumunu sağlayabilirsiniz.

Tavsiye Yazı; format nasıl atılır?

Yukarıda adımlarla format atma konusunda nasıl yapılacağına dair bilgileri edinebilirsiniz.

Bu konumuzda sizlere caught unhandled unknown exception terminating hatası çözümü 2019, 2020 yıllarında ve diğer yıllarda gelebilecek güncellemelerle düzelebileceğini de hatırlatarak yazımızı sonlandıralım. Sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın