Sponsorlu Bağlantılar

Cat6 kablo tavsiye

2.281 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda cat6 kablo önerisi hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Konumuza başlamadan önce cat6 kablo nedir, nerelerde kullanılır bununla ilgili bir ön bilgi verdikten sonra cat6 kablo tavsiyesi hakkında sizlere birkaç tavsiyemiz olacaktır.

CAT6 KABLO NEDİR

Cat6 veya diğer adıyla Kategori 6 kablo olarak da bilinen bu kablo türünde Gigabit veri taşıyan bir UTP kablo türüdür. Cat6 kablo 1 gigabit veriyi 250 mhz’e kadar yüksek veri performansı taşıyabilmektedir. Ekranlı kablo özelliği sayesinde parazitlenmeyi en alt seviyeye indirmektedir.

Yukarıda örnek resim de cat5 kablo ile cat6 kablo arasında görsel olarak farklılığı da görebilirsiniz. Bu yazımızda cat6 kablo tavsiyesi hakkında sizlerin bize göndermiş olduğu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

CAT6 KABLO MARKA TAVSİYE

Piyasada Yüzlerce üretici firma varken hangi marka tercih edilmelidir? Herhangi bir marka önerimiz yok fakat kablo çekilirken veya satın alımlarda dikkat edilecek unsurlar vardır.

  • cat6 kablo kısa mesafelerde yaklaşık 55 mt. Kadar olduğunda 10 gigabit kadar performans elde edebilirsiniz.
  • Uzun mesafeli kablo alacaksanız korumalı kabloları { stp cat6 kablo } tercih edebilirsiniz.
  • Standart bakır yoğunluğu nedeniyle cat6 kablo cat5 kabloya göre fazla tercih edildiğini unutmayınız.
  • Kalın kablolar genelde rj-45 uçlara basılırken sıkıntı yarattığını ve patch panellerde sorun yaratabildiğini göz önünde bulundurunuz.
  • Genel olarak cat6 kablo kullanılan alanlar internet kafeler ve bilgisayarcılara sorarak deneyimlerinden yararlanın.

cat6 kablo üretici firmalar genelde Pirelli, Ladox, Hes, Alcatel, Copper, Codegen bu markalar dışında da yazamadıklarımız olmuştur.

Bu yazımızda en iyi cat6 kablo tavsiyesi 2019 olarak bir marka belirtmedik fakat kablolama da yaşanabilecek problemler ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında kısa bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bununla alakalı sorularınız için ve sizlerin de yaşamış olduğu sorunlar ve önerileriniz için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Cat6 kablo tavsiye (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın