Sponsorlu Bağlantılar

Canonical Link Nedir?

22 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda canonical link ne demek? Hangi anlama gelir bununla ilgili merak eden takipçilerimiz için bilgi vermeye çalışacağız.

SEO çalışması konusunda üzerinde duracağımız konulardan biride canonical link’dir. Bunu şu şekilde ifade edebiliriz. Bir siteye birden fazla link ile giriş yapılabilmektedir. Birden fazla giriş yapılan linkler şu şekilde örnek verebiliriz.

www.ademocut.com” veya “ademocut.com” gibi adresleri yazdığınızda aynı siteye ziyaret etmiş olursunuz.  Yani birden fazla link ile siteye girişlerde arama motorunun kafası karışmaması için canonical link kullanılmaktadır.

CANONİCAL LİNK NASIL KULLANILIR?

<link rel=” canonical” href=”https://ademocut.com”> olarak kullanılır. Başında ve sonunda tırnak işaretlerini kullanmadan <head> kodları arasında kullanmanız gerekecektir.

canonical url kullanımı oldukça basittir. Bu link kullanımı arama motorların gözünde oldukça iyi bir durumda olacaksınızdır.

Yukarıda anlatılan konumuzda canonical link nedir, canonical url ne işe yarar konularında bilgi vermeye çalıştık. Bununla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında sorularınızı sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın