Sponsorlu Bağlantılar

Bu iphone’da maksimum sayıda ücretsiz hesap etkinleştirildi

4.538 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda iphone etkinleştirme sırasında oluşan hatalarından biri olan ve fazla maksimum sayıda ücretsiz hesap etkinleştirildi sorunu ve bununla alakalı olarak hatalar nasıl çözülür? Bununla ilgili çözüm üretmeye çalışacağız.

Bu sorun genel olara ikinci el telefonlarda sıklıkla rastlanmaktadır. Herhangi bir telefoncudan aldığınız iphone, ipad cihazlarda telefonu etkinleştirmek için verileri girdiğinizde uyarı mesajı olarak aynen aşağıda mesajı alabilirsiniz.

 

Bu iPhone’da maksimum sayıda ücretsiz hesap etkinleştirildi” hatası alınmaktadır. Bizde bu konumuzda bu sorun nasıl çözülür? Bunu konumuzda vermeye çalışacağız.

GİRİŞ YAPILAMIYOR SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

Apple cihazda ücretsiz hesap etkinleştirme sınırı olduğu bunun üç veya 5 olduğu söylenmektedir. Bununla ilgili ücretsiz hesap etkinleştirme sayısı bu sınırları geçtiğinde telefonu etkinleştirme de bu sorunu yaşamanız mümkündür.

Bunun için ne yapılmalı bu sorun nasıl çözülür? Bununla ilgili aşağıda vereceğimiz ipuçları ile çözüm sağlamaya çalışacağız.

ÇÖZÜM

İphone veya iPad cihazı etkinleştirirken “maksimum sayıda hesap etkinleştirildi” problemi yaşıyorsanız etkinleştirme sırasında apple kimliği girmeden pas geçerek cihazı açabilir ve apple kimliğini sonradan girebilirsiniz.

Fakat burada icloud etkinleştirme yapacağınız sırada apple kimliği girmeniz gerektiğinde yine aynı uyarı mesajını alacaksınız.

iTunes üzerinden Hesap > Yetkilendirme kısmından yetkilendirme verdiğiniz kullanıcıları kaldırarak tekrar apple kimliği girmeye çalışınız. Bu kesin bir çözüm değildir bazı kullanıcılar tarafından apple şikayet hattı üzerinden atılan mesajlar sonrası şu geri dönüşler olmuş görünmektedir.

that means that you can’t create a new account on this phone. Your only options are to either re-use one of the accounts previously created on your phone, or create a new account to use on a differen iOS device or Mac (running OS X 10.7.2 or later), if you have one.

Çevirisi;

Bu, bu telefonda yeni bir hesap oluşturamayacağınız anlamına gelir. Tek seçeneğiniz, telefonunuzda daha önce oluşturulmuş hesaplardan birini yeniden kullanmak veya farklı bir iOS cihazında veya Mac’te (OS X 10.7.2 veya sonraki sürümlerde) kullanmak üzere yeni bir hesap oluşturmaktır.

Yani başka bir cihaz üzerinden yeni bir apple kimliği açarak bu cihazda kullanılacaktır. Yani bu cihazda yeni bir apple kimliği açma hakkı kalmamıştır anlamındadır.

Ücretsiz bir apple kimliği açmak için “https://appleid.apple.com”  adresi üzerinden yeni bir kimlik açarak bu cihaz üzerinden kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda “Bu iphone’da maksimum sayıda ücretsiz hesap etkinleştirildi” sorunu çözme konusunda yardımcı olmaya çalıştık bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorularını gönderebilirsiniz.

Diğer sorularınız için soru cevap sayfamızdan bizlere sorularınızı ileterek cevaplar vermeye çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın