Excel

Birden fazla Excel Sayfasını Ekrana Bölme

Birden fazla Excel Sayfasını Ekrana Bölme

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Excel de çalışma sayfalarını ekrana paylaştırma, ekrana bölme konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Excel de birden fazla çalışma sayfasını ekranda görmek isteyebilirsiniz. Bu denenle çalışma sayfalarını ekrana bölebileceğimiz bir özellik vardır. Merak eden kullanıcılar için hemen şimdi nasıl yapılır bakalım.

EXCEL ÇALIŞMA KİTABINI EKRANDA BÖLME

Excel’de birden fazla çalışma kitabı ile çalışıyoruz hepsini ayrı ayrı ekranda görmek isterseniz yapmanız gereken adım Görünüm > Tümünü Yerleştir adımlarına girmek olacaktır.

EXCEL ÇALIŞMA SAYFASI EKRANA BÖLMEK

Yukarıda adımlarla açılacak “Pencereleri Yerleştir” kutusunda Döşe, Yatay, Yerleştir, Dikey Yerleştir, Basamakla adımlarını ekranda çalışma kitabını nasıl görmek istiyorsanız o şekilde yerleştirmeniz mümkündür.

Bu şekilde birden fazla çalışma sayfası ile çalışıyor ve hepsi tek ekranda görmek istiyorsanız bu işlem oldukça kullanışlı olacaktır.

Bu konumuzda Excel Çalışma Sayfalarını Ekrana bölme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL