Sponsorlu Bağlantılar

bir ağ değişikliği algılandı sorunu nasıl çözülür?

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar başında İnternet üzerinden sörf yaparken, gezinirken bir anda bağlantı yavaşlaması, bağlantı kopması nedeniyle sorunlar yaşanabilmektedir. Bu sorunların başında ise “bir ağ değişikliği algılandı” bağlantı hatası algılaması olabilir. Bu sorun nedeniyle İnternet’e giremeyebilir veya çok yavaş bir bağlantı olması nedeniyle siteler açmayabilir. Bizimde bu konuda nasıl çözülür? bununla ilgili olarak sizlere bir ağ değişikliği algılandı hatası çözümü hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

bir ağ değişikliği algılandı sorunu nasıl çözülür?

Kullandığınız İnternet sağlayıcısı TTNET, KabloNet vs. ne olursa olsun yapılması gereken kullandığınız adsl modem ayarlarını sıfırlamak olacaktır. Modem Sıfırlama ile ilgili olarak sizlere yazımızı okuyarak yardımcı olabiliriz. Modem ayarı sıfırlama ile ilgili olarak modem sıfırlaması yaptığınızda içinde tüm bilgiler silinecektir. Bu yüzden modem içine girerek ftp, port yönlendirme veya başka internet yayınlama ile ilgili ayarların yedeğini veya bilgilerini kayıt ederek bu sıfırlama işlemini gerçekleştirin.

son olarak zayıf bir ihtimalle yeni ip adresi aldırmayı deneyebilirsiniz. win+r tuşlarına basınız ve çalıştır penceresine cmd.exe komutunu yazın ve giriş tuşuna basarak dos penceresini açalım. şimdi aşağıdaki komutları sırasıyla yazalım.

netsh int ip reset resetlog.txt
netsh winsock reset
ipconfig /registerdns
ipconfig /flushdns
ipconfig /release

yukarıda komutları yazarak bağlantıyı tekrar deneyiniz. böylece bir ağ değişikliği algılandı sorunu büyük ölçüyle halledilecektir. eğer sorun hala devam ediyorsa ağınızda başka cihazlar var ise, tablet mobil telefon veya pc o zaman bu cihazları veya sorun yaşadığınız cihazları yeniden açıp kapatarak modem’den ip almasını sağlayacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

bir ağ değişikliği algılandı sorunu nasıl çözülür? (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhaba.Ben bir web sitesi kurmak istiyorum.Domain ve hosting almada yardıma ihtiyacım var.bildiğiniz ve ya kullandığınız hızı iyi olan ve fiyat olarak uygun bir hosting var mı ? yardımcı olursanız çok sevinirim.

    • merhaba, yeni başlayacaksanız uygun olarak hosting firması olarak https://www.veridyen.com/aff.php?aff=333 adresi üzerinden erişim sağlayarak veridyen’den bir hosting alabilirsiniz. Aylık 15 TL işinizi görecektir. Ardından bu hosting’e wordpress alt yapılı bir site kurarsınız, kullanımı kolay kolay arayüz eklentileri sayesinde kolaylıklarından yararlanabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın