Sponsorlu Bağlantılar

7searches.org yönlendirme sayfasını kaldırma

260 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu yazımda 7searches.org arama motorunu nasıl silerim bunun hakkında sizlere bilgi vereceğim. Çözüme başlamadan önce 7searches.org nasıl bulaşır bunun hakkında kısa bilgi vereceğim. 7searches.org ve buna benzer arama motorları bilgisayarınıza yüklediğiniz deneme veya ücretsiz yazılımları yüklerken dikkat etmediğiniz için bulaşır bu tarayıcılarını gasp ederler . 7searches.org virüsünü nasıl temizleriz bunun hakkında şimdi aşağıdaki çözüm yollarını inceleyelim.

1-Adım ;

7searches.org illetinden kurtulmak için ilk önce manuel olarak el ile kayıt defterini temizleyelim. Bunun için daha öncelerden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen 7searches.org hijackers içi uygulayacağız. Burda yapmanız gereken kayıt defterinde Ctrl + F arama yaparken 7searches.org yazarak bunları google olarak düzeltmeniz olacaktır. Şimdi aramasayfam için hazırladığım video izleyerek bunun nasıl yapıldığını görelim.

2-Adım ;

7searches.org silmek için diğer bir yöntem AdwCleaner Programı ile kaldırmak olacak . Bunun için bilgisayarımıza AdwCleaner programı yüklüyoruz ve bu program ile tarama yapıyoruz. Bu program ile tarama yapmadan önce diğer çalışan programları kapatmakta fayda vardır.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanacağız?

Bu program ile tarattık dan sonra Bilgisayarımız yeniden başlayacak ve bilgisayarda silinen zararlı kodları bir rapor halinde bize açılışta verecektir.

adw

Daha Sonra Bilgisayarımızda yüklü olan tarayıcıların Özellikler Bölümüne Teker teker giriyoruz. Daha sonra Tarayıcılar daki hedef bölümüne gireceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek Resimde görüldüğü gibi tarayıcıların özelliklerine girdik den sonra Hedef bölümünde “http://www.7searches.org” uzantısını tüm tarayıcıların hedef bölümünden kaldırıyoruz. daha sonra tarayıcıların Arama motorlarını Google yada Bir başka siteye ayarlayınız.

Tags – Etiketler ;

7searches.org arama motoru , 7searches.org nasıl silerim , 7searches.org nasıl kaldırırım , 7searches.org nasıl kurtulurum , remove 7searches.org , removel 7searches.org , 7searches.org virüs , 7searches.org illet

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın