Sponsorlu Bağlantılar

Pagefile.sys Nedir – Pagefile.sys Boyutu Nasıl Ayarlanır..?

1.840 views
Sponsorlu Bağlantılar

Pagefile.sys Gizli bir sistem dosyasıdır. Sanal Ram Belleği olarak kullanılan Bu sistem Dosyası Ram Belleğinin boyutu Ram boyutu kadar veya 3/1 kadar olmalıdır. Bilgisayarımızın önemli Dosyaları arasında ve gizli olarak saklanmaktadır.

Pagefile.sys dosyasını görüntülemek ve boyutunu öğrenmek için klasör ve arama seçenekleri > korunan işletim sistem dosyalarını gizle ( Önerilen ) önündeki tik işaretini kaldırınız ve bilgisayarım > C: içerisinde görebilirsiniz. Sanal Ram Belleği Boyutu nasıl ayarlanır ve Sanal Bellek hakkında bilgiye buradaki makalemden ulaşabilirsiniz.

Pagefile.sys dosyasının boyutu ram boyutu kadardır veya Sanal Bellek Boyutunun 3/1 kadar olurlar. Pagefile.sys Dosyasının boyutunu ayarlamak için Sanal Bellek boyutunu değiştirebilirsiniz. Pagefile.sys boyutu yüksel olursa performans açısından iyi olabilir ama sistem açılış ve kapanışlarda yavaş olur ve Disk alanını fazla kaplamış olurlar. Pagefile.sys dosyasını kapatmak istiyor iseniz sanal bellek boyutunu yok olarak seçebilirsiniz böylece Pagefile.sys dosyasını kapatmış olacaksınız.

Tags – Etiketler ;

Pagefile.sys nedir , Pagefile.sys ne işe yarar , Pagefile.sys nasıl silinir , Pagefile.sys kapatma , Pagefile.sys , Pagefile.sys boyutunu ayarlama , Pagefile.sys düzenleme , Pagefile.sys nasıl ayarlanır , Pagefile.sys boyutunu ayarlama ,sanal bellek boyutu

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın