Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar ekranı 8-9 parçalı (Yatay-Dikey) çizgili gösteriyor?

2.535 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Bilgisayarımızda ekran açılırken 9 parçalı ayrı ayrı görüntü geliyor konusunu işleyeceğiz. Bilgisayar her zaman stabil olarak çalışmaya bilir. Her şey yolunda giderken bilgisayarınıza kurduğunuz bir program her şeyi alt üst edebilir mavi ekran alabilir ,aygıt çakışması yaşayabilirsiniz. Bunlar basit ve sistem geri yükleme ile yapılacak düzeltile bilecek hatalardır.

Peki Bir de Maddi yönlü bilgisayarda yaşanan hatalar vardır. Bir deyimle Bilgisayarınızın arasına para sıkışmış olabilir. Nedir niye soralım başlık daki konumuzda olduğu gibi bilgisayarımızı açtığımızda açılış ekranı 9 parça halinde görünebilir ekranda paralel yada yatay çubuklar görüne bilir. Eğer ki Böyle bir hata alıyor iseniz  Bilgisayarınızın bir tamirciye gitme zamanı gelmiştir.

Bilgisayarınızı ikinci el olarak almış iseniz yada uzun yıllar kullanmış iseniz artık bu yükü çekmiyordur. Bu hata neden oluşur ? Bu hata Bilgisayarınızın ekran kartı ile oluşan bir hatadır. Ekran kartı üzerinde çip setin fazla ısınmasından dolayı kaynaklı olarak rastlanan bir sıkıntıdır. Ekran kartının cip seti fazla ısınması nedeni ile kanal yollarında çatlaklar oluşur bundan dolayı ise ekran açılışlarında ve normal bilgisayarınız açıkken bile bu sıkıntıları yaşamak mümkündür.

Peki Bu hata nasıl giderilir. Konu içerisinde Dediğimiz gibi Bir tamirciye gitmesi gerekir Bilgisayarcı ekran kartı ile olan bu sıkıntı ekran kartının çip setini fırınlayarak ısıtarak sıkıştıra bilir. Bu çözüm geçici bir çözümdür böyle bir sıkıntıyı yaşıyor iseniz bunu 1 ay sonra ,1 hafta sonra yada bilinmez ama iki ,üç gün sonrada alabilirsiniz Bunun Maddi yanı ise 120 tl yakın yada fazla veya aşağı olabilir. ve bu tekrarlar durur , ekran kartınızı değiştirmeniz gerekebikir onboard ise ana kartı ile değiştirmek gerekebilir buda yüksek maliyetleri bulabilir.

Bilgisayarınız laptop ise devamlı soğutucu kullanın bilgisayarınızı havalandırılmış bir yerde yapılandırın laptop kullananlar için halı üzerine ,kanepe gibi şeylerin üzerine direk olarak koymayın ve altını yüksekte tutarak hava alacak şekilde tutunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın