Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarım telefon usb bağlantısını görmüyor ?

1.578 views
Sponsorlu Bağlantılar

Yeni aldığınız veya mevcut telefonu usb kablo ile bilgisayara bağladığınızda “bilgisayar telefon usb görmüyor” sorunu yaşanması mümkündür. Telefon markası ne olursa olsun Android işletim sistemli Samsung , Lc , Htc , Asus veya diğer marka telefonlarda telefonu tanımıyor olabilir .

Bunların nedenleri incelemek gerecektir. eğer ki , telefon usb bağlanmıyor ise telefonun yazılım güncellemesi yapılmamış veya usb port kablosunun driveri yüklü değildir. Bununla ilgili olarak  bilgisayar telefonu görmüyor sorunu çözümü aşağıdaki adımları uygulayarak çözüm sağlamak mümkün olacaktır.

telefon usb bağlantı kablosu

Bilgisayar Telefonu Görmüyor Sorunu ve Çözümü ;

  • ilk önce yapılması gereken olay Aygıt Yöneticisine girerek telefonun bağlı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Aygıt yönetimi için win+r çalıştır penceresine “devmgmt.msc” komutunu yazarak girebilirsiniz. Eğer burada tanımıyor ise aygıt yöneticisinden sürücü kaldırıp tekrar güncellemesini yapabilirsiniz. “Donanım Değişiklikleri tara” demeniz yeterli olacak ve yeni bulduğu aygıtı tekrar yükleyecektir.
  •  Sarı ünlem işareti donanım bulunamayan aygıtlardır bunun üzerine gelin ve sürücüyü denetleyin.
  • Aygıt sürücüsünden aygıtı devre dışı bırakın ve yeniden etkinleştirin.
  • telefonda ekran kilidi var ise kilidi çözün ve tekrar bağlanmayı deneyin.
  • Bilgisayarda antivirüs programı bağlanmaya engel olabilir mümkün ise tehlike görmüyor iseniz antivirüs programını geçici olarak devre dışı bırakın ve yeniden bağlanmayı deneyin.
  • Sürücüleri bulmayı denetleyin. “Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Aygıtlar ve Yazıcılar” adımlarını takip ederek yeniden usb sürücülerini bulmayı denetleyin.
  • Usb Bağlantı kablosunda sorun olabilir bunun için ikinci bir yedek kablonuz varsa onunla veya bir arkadaşınızın kablosunu alarak deneyin.

Arama Tags & Etiket ;

telefon bilgisayara bağlanmıyor , telefon pcyi görmüyor , telefon usbden bilgisayara bağlanmıyor , telefon bilgisayarı neden görmüyor , telefon bilgisayara kablo ile bağlanınca görmüyor , samsung telefonum bilgisayara bağlanmıyor , telefon usb bağlantı kablosu bilgisayarı görmüyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın