Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarım SSD Uyumlu mu nasıl anlarım?

13.891 views
Sponsorlu Bağlantılar

En çok gelen sorulardan biride Bilgisayarımın Anakartı SSD uyumlu mu ? bilgisayarımda SSD kullanabilir miyim ? nasıl öğrene bilirim gibi bir çok sorular gelmektedir. ilk önce SSD hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum.

SSD Nedir?

Solid State Disk kısa yazılımı olan SSD Hard diskler , diğer harddisklerde verilerin plaka üzerine yazılması ve bu verilerin okunması için kafaya optik bir göze ihtiyaç duyarlar SSD ise Nand Flash üzerine yazıldıkları için okuma ve yazma hızları oldukça fazladır. Bununla ilgili olarak genel açıklayıcı bilgilere SSD Nedir? konusundan bilgi alabilirsiniz. Sık Kullanılan Sorulardan biri olan ve benim anakartım ssd uyumlu mu ? bilgisayarımda ssd geçmek istiyorum acaba ssd destekler gibi sorulara şimdi cevap aramaya başlayalım.

SSD her bilgisayarda kullana bilirsiniz , bunun için Sata II veya Sata III desteğinin olması yeterlidir. Yalınız Sata III destekli ana kart üzerinde performans daha iyi olacak ve hızını hissedeceksiniz.

Bilgisayarınızın Ana Kart Marka ve Modelini bilmiyor iseniz nasıl öğreneceğini buradan konuya ulaşarak bulabilirsiniz. SSD Alırken Bazı Kriterlere Dikkat etmek gerekmektedir. Bunun için İntel , Samsung , Alkor gibi markalar önde gelmektedir. MLC yada SLC olmasına dikkat ediniz. Diğer SSD ile okuma ve yazma hızlarını , kapasite ve fiyatlarını karşılaştırmayı unutmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın