Sponsorlu Bağlantılar

windows lisansınızın süresi yakında dolacak sorunu ve çözümü

6.569 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 lisansınızın süresi yakında dolacak sorunu ve bununla ilgili çözüm yollarını sizlere bilgi vererek anlatmaya çalışacağız. Bilgisayar üretim maliyetlerinin daha düşük olması nedeniyle bazı ürün ve donanımlar oem şeklinde satışları yapılmaktadır. Windows işletim sistemi satın alsanız da, bilgisayar parçası alsanız da bu geçerli sayılmaktadır. 

Yeni bir bilgisayar satın aldığınız da Windows işletim sistemi için bir cd yada kurulum dvd yanında vermemektedirler bunun yanında bir etkinleştirme anahtarı vererek düşük bir maliyet çıkararak bu sorunu da böylece çözmektedir. Kurulum cd olmadığı halde bazı hatalar, sorunlar nasıl çözülür? yukarıda başlıkta olduğu gibi Windows lisansınızın süresi yakında dolacak problemi nasıl çözülür? Şimdi bizde bununla ilgili hemen bilgimizi aktaralım.

windows lisansınızın süresi yakında dolacak uyarını kaldırma ;

 

Bilgisayarda Ayarlar / Güncelleştirme ve Güvenlik / Etkinleştirme bu adımları takip ederek bilgisayarın ürün anahtarının geçerlilik süresinin ne zaman sona ereceğini görebilirsiniz. Şimdi yapacağımız adımları aşağıdaki takip edebiliriz.

  • Win+R Tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açıyoruz ve “cdm.exe” komutu yazarak dos penceresine  ve şu komutu yazıyoruz “wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey” tırnak işareti olmadan yazın ve Enter tuşuna basınız.

  • Bu işlemden sonra 25 haneli windows ürün anahtarı görünecektir, bu ürün anahtarını bir yere not alınız ve bilgisayarınızı da kayıt edebilirsiniz. Kayıt etmek için ürün anahtarı üzerine gelerek farenin sağ tuşu ile işaretlemeyi seçin işaretleyin ve Enter tuşu basarak kayıt ediniz ve bir text metin kayıt edebilirsiniz.
  • Win+R tuşlarına tekrar basarak çalıştır penceresini açalım ve çalıştır penceresine “slui 3” komutunu yazdığımızda ürünü etkinleştirme penceresi açılacaktır.

  • Yukarıda ürün anahtarını gireceğimiz pencere açılacaktır, not aldığımız ürün anahtarını buraya giriyoruz ve adımları takip ederek Windows ürün anahtarını etkinleştirilmesini gerçekleştiriyoruz. 

windows lisansınızın süresi yakında dolacak sorunu ve karşınıza sık sık çıkan uyarı balonu bu şekilde iptal ederek sorunu çözebilirsiniz.  Bunun dışında bazı arkadaşlarının ürün anahtarını görmediğini yazmışlardır. ürün anahtarını görebilmek için ilk yaptığımız siyah ekranlı resimdeki görev yöneticisi “Yönetici” olarak çalıştırmamız gerekecektir. Eğer bunun dışında yine göremiyorsanız ürün anahtarı nasıl görüntülenir? konusunu okuyarak üçüncü parti yazılımlardan yararlanabilirsiniz.

ürün anahtarının çalınması veya oyun ve diğer program crackli dosyaları windows işletim sistemine zarar verebileceği nedeniyle key anahtarını görüntülemede sorun verebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın