Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarım Kablosuz Bağlanti ( Wi-Fi ) Ağı Neden Görmüyor ?

845 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazımızda bilgisayarımızın neden Wifi Ağını görmediği hakkında kısa bilgi vereceğim. Bilgisayarınızı açtınız ve çevredeki kablosuz bağlantıları tarattığınız da bir süre kablosuz bağlantıların olduğunu gördünüz , komşunuzda kablosuz bir bağlantının olduğu biliyorsunuz ama bu bağlantıyı göremiyor olabilirsiniz yada kendi kullandığınız ir kablosuz ( Wi-Fi ) bağlantı görünmesini istemiyorsunuz görünmez yapmak istiyorsunuz !

Kablosuz Bağlantıları neden göremiyor bilirsiniz ? bunun bir çok nedeni olabilir Bunları aşağıda başlıklar halinde vermek istiyorum.

  • Kablosuz Modemin olduğu yer Arka odalarda ve duvarların Çelik – Demir yoğunluğunun fazla olması , Duvarların Kalın olmasından kaynaklı olabileceğini.
  • Bilgisayarınızın Kablosuz Wifi Adaptörünün açık / kapalı durumunu kontrol ediniz.
  • Kablosuz Wifi Adaptörün Arızalı olup olmadığını kontrol ediniz.
  • Modem ile Bilgisayar arasında Elektro Manyetik  Cihazların olup olmadıklarını ( Microdalga ) buna benzer ev aletlerinin etkileyeceğini unutmayınız.

 

ssıd yayını kablosuz internet

Son olarak Yukarıdaki Başlıkların Dışında Modem Ayarlarından SSID Gizlilik Konumunda olup olmadığını Kontrol ediniz . SSID Yayını Kapalı ise Wifi ( Kablosuz ) Yayını Göremezsiniz. Kablosuz Ağ görünürlüğünü Modemin Arayüzünden Kablosuz Bağlantı ( Modem markasına göre değişir ) altından ESSID Yayını aktif ederek görünür yapabilir yada kapata bilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın