Sponsorlu Bağlantılar

[ Yeni Yazı ] Birlikte Aç Nedir Nasıl Yapılır ?

918 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar kendi başına bir işe yaramaz , bilgisayarı kullana bilmek için programlar olması gerekmektedir. Örnek oyun oynamak istiyorsanız oyun cd ile bilgisayarınıza yüklemek gerekir,internet girmek isterseniz Web Tarayıcıların yüklü olması gerekmektedir,yada fotoshop ile bir resim hazırlamak için bu programların yüklü olması gerekmektedir. şimdi bu programlar ile yapılan uygulamaların bir uzantı dosyaları oluşur. Örnek verirsek bir Office Excel kullanırken bir dosya oluşturduğunuzda bunun uzantısı .xls olarak gelir, yada paint ile bir resim hazırlarsanız bunun uzantısı .jpg , png gibi uzantılar alabilir.

Şimdi oluşturulmuş bu uzantı dosyalarını açabilmek için direk olarak üzerine geldiğinizde iki basma ile açabilirsiniz. resim hazırlanan yada uzantı hazırlanan program yok ise bunu başka bir yerden alıp kendi bilgisayarınızda açmak isterseniz bunu birlikte aç olarak istediğiniz bir program ile açmak için Birlikte Aç  olarak açabiliriz.

Örnek bir Resim Dosyasını Paint ile açabilirsiniz paint yüklü değil ise bir web Explorer ile birlikte açabilirsiniz. bunu örnekler ile çoğalta biliriz.

Peki bunu Nasıl açabiliriz açmak istediğiniz Dosya Üzerine Gelerek Faremiz ile sağ tuş ile açıyoruz.

 

Birlikte Aç kısmına giriyoruz , Burada resim dosyasını ne ile açmak istiyorsanız hangi program ile açmak istiyorsanız Onu seçiyorsunuz seçtiğiniz program aracılığı ile o doyayı açmış oluyorsunuz.

Kısaca Bir dosyayı hangi program ile açmak istiyorsanız Brlikte Aç yardımı ile Açabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın