Sponsorlu Bağlantılar

Dosyalar “geri dönüşümsüz” nasıl silinir?

1.023 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayardaki dosyaları sildiğiniz de o belge tam anlamıyla silinmiş olmaz mutlaka bilgisayarın bir yerinde o dosyalar kalır , eğer ki bilgisayarını bir başkasına sattınız veya verdiniz bilgisayarınızda eski verileri kesin silme ile silip güvenli bir şekilde teslim etmek daha iyidir. bu silme işlemi için ise 3 parti programlar vardır bu programların biride  Eraser adında programdır.

Kalıcı dosya silme “http://www.gezginler.net/indir/eraser.html” adresi üzerinden yükleyeceğiniz program ile yapabilirsiniz.  Bu program sayesinde dosyalarınızı geri getirilemez şekilde geride iz bırakmayacak şekilde  silebilirsiniz. Bu programın kurulumu ve nasıl silindiği ve eraser nasıl kullanılır? hakkında bilgi vermeye çalıştık. 

Bilgisayarda dosya, belgeleri kalıcı silme , geri dönüşümsüz silmek şeklinde kullanabileceğiniz bir çok program mevcut. Bununla ilgili kesin silme format sonra tekrar kurtarma işe yarayabilir. fakat daha gelişmiş programların olabileceğini söyleyelim. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın