Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda Bluetooth sürümü { versiyonu } öğrenme

4.459 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda kullandığınız işletim sistemi Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve diğer sürümünü kullanırsanız kullanın pc de yüklü, tanımlı bluetooth cihazınızın sürümünü örenmek için sizlere vereceğimiz metot aynıdır.

Kulaklık, Mikrofon, dosya alışverişi göndermek ve almak için kablosuz veri aktarma teknolojisi olan bluetooth cihazın versiyonu bulmak gerekebilir. Bu versiyonu öğrenmek için aşağıda vereceğimiz adım adım yöntemle bluetooth sürümü öğrenmek için adımları atabilirsiniz.

Dizüstü taşınabilir laptop, ultrabook veya masaüstü ( desktop ) bilgisayarda tanımlı, yüklenmiş bluetooth donanımın sürüm versiyonu için

BLUETOOTH SÜRÜMÜNÜ ÖĞRENME

Bunun için aygıt yönetici üzerinden bluetooth cihazın versiyonu öğrenmek mümkün olacaktır.

  • Win + R tuşlarına birlikte basın
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “devmgmt.msc” komutunu yazın.

Aygıt Yöneticisi çalıştırdıktan sonra “BLUETOOTH” cihazlarının olduğu alanda bilgisayarda yüklü olan bluetooth cihazları göreceksiniz.

Bu alanda birden fazla bluetooth cihazınız varsa hangi bluetooth versiyon bulmak istediğiniz cihazın üzerine gelerek farenin sağ tuşu işe “özellikler” kısmına giriyoruz.

Donanım parçasının özelliğine girdiğiniz de “GELİŞMİŞ” sekmesinde aradığımız bluetooth cihazı hangi sürümü kullanıyor görebiliriz.

Üretici yazılımı sürümü yazan yerde pc de tanımlı bluetooth sürümünü görebilirsiniz. Daha önceki konularımızda bilgisayarın özellikleri nasıl öğrenilir konusunda sizlere diğer donanım bilgilerini bulmak, öğrenme konusunda yazımız olmuştu bu konuda kablosuz veri transfer teknoloji olarak yaygın şekilde kullanılan bluetooth cihazın sürümünü öğrenme ile ilgili yazımızda sorularınız için yorumlar kısmından veya diğer tüm sorularınız için soru & cevap sayfamızı kullanabilirsiniz.

Kullanılan telefonların bluetooth sürümünü öğrenmek için kullandığınız telefonun marka ve modeline göre telefonun teknik özelliğini resmi sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

İLGİLİ ARAMALAR

  • bluetooth sürümünü öğrenme
  • bluetooth sürümü öğrenme
  • telefonun bluetooth sürümünü öğrenme
  • bluetooth versiyonu öğrenme
  • pc bluetooth versiyonu öğrenme

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın