Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar H.D.D partition bölme nasıl yapılır..

234 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda bilgisayarımızın önemli Donanım birimlerinden olan Harddisk’in nasıl bölüneceği hakkında bilgi vereceğim. Harddisk hakkında kısa bilgi verecek olursak bilgisayarımız üzerinde depolama görevi yapan bilgilerin saklandığı tutulduğu ve istenildiği zaman buradan alınarak işlenen bilgilerin depolandığı donanım ünitesidir.

Bu harddiskleri harici olarak kullanabileceğimiz gibi bilgisayarınızın işletim sistemleri için kullanılıyor şimdi bu konumuzda HDD ( Harddisk ) leri bölümlere yani partition’lara nasıl böleriz bunun hakkında bilgi verelim. İlk önce partitionlara neden bölünür ? Tek bölümde kurulu olan bir işletim sistemi için bu genelde C:\ bu bölümde kullandığın işletim sisteminde birde işletim sisteminin yedeğini tutacağım yada Arşiv amaçlı olarak Resimleri , müzikleri tutacağımız bölümün olması gerekmektedir.

 

 Aomei Partition Asistant ile Disk Nasıl bölünür ;

Çünkü işletim sisteminin olduğu bir bölümde önemli verileri saklarsanız ileri zamanlarda sistem göçmelerinde yada yanlış formatlama’ dan dolayı bu verileriniz silinebilir. Bunun için bilgisayar kullananlar için , professionel olsun sistem adminleri için bu önemlidir. Peki Harddisk bölmesini gerçekleştirmek için ne yapacağız.

Bunun için Aomei Partition Assistant Home Edition  programını kullanacağız. Bu program ile bilgisayarımızda mevcut Harddisk bölmek için kullanacağımız program için sizler için nasıl yapılacağını video izleyerek öğrenebilirsiniz.

AOMEİ İLE YEDEK NASIL ALINIR

Bu işlemi yapmadan önce Bilgisayarınızın disk yedeğinizi almanızda fayda vardır. Oluşabilecek ters işlemlerden dolayı başınızın ağrımaması için her zaman yedekleme iyidir.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın