Sponsorlu Bağlantılar

Android 10 batarya yüzdesini ana ekranda gösterme

642 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda yeni işletim sisteminde yani Android 10 da batarya yüzde çubuğunu ana ekranda gösterme konusunda bilgilendirme yapacağız.

İhtiyaç duyduğunuz halde android batarya yüzde göstergesi kullanarak pil durumunu her an gözlemleyebilirsiniz. Böylece pil kapasite durumunuzun ne durumda olduğunu inceleyebilir gerektiğinde şarja bağlayarak bitmesinin önüne geçebilirsiniz.

Android 10 pil yüzdesini göstermek için aşağıda vereceğimiz adımlarla sizde kolaylıkla ayarını kendiniz yapabilirsiniz.

ANDROİD 10 BATARYA YÜZDE GÖSTERGESİNİ AKTİF ETME

Batarya yüzde durumunu aktif etmek tekrar ana ekranda göstermek isterseniz Ayarlar > Pil > Pil Yüzdesi durumundan etkinleştirmek yeterli olacaktır.

Böylece Android 10 pil seviye göstergesini kullanarak şarj olduğu esnada pilinizin ne zaman dolacağını veya pilin ne zaman biteceğini kestirebilirsiniz.

Bunun dışında pil ömrü ve kullanımını kontrol etmek için Ayarlar > Pil > Pil Kullanımı kısmından pilin ömrünü ve kullanımını görüntüleyebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Pil şarj süresi görüntülemek için ne kadar sürenin kaldığını görüntülemek için prize takılı iken Ayarlar > Pil bölümünün altında ne kadar süre kaldığını kalan süreyi görüntüleyebiliriz.

Bu konumuzda Android 10 pil yüzdesi, Android 10 batarya yüzdesini görüntüleme konusunda bu işlemin nasıl yapılacağına dair bilgiler vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı olarak sorularınız için mobil cihaz sorunları sayfamızdan sorunlarınızı, hatalarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın