Sponsorlu Bağlantılar

Pc Kamerası Nasıl Devre Dışı Bırakılır ?

10.000 views
Sponsorlu Bağlantılar

 

Dizüstü , Laptop Bilgisayarlarda kullandığımız entegreli kameraları nasıl kapatılırız veya devre dışı bırakırız? konusu hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Bildiğimiz gibi kamera pc’ye entegreli olarak yani üzerinde gelmektedir. Kullandığımız programlarda Skype , Facebook gibi programlarda görüntülü sohbet ve görüşmeler yapabilir veya açılışta yüz tanıma sistemi için kullanmaktayız. Eğer siz bilgisayar üzerindeki kamerayı kullanmak istemiyorsanız bunu devre dışı bırakarak kapatabilirsiniz.

Kamerayı kapatmak devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları takip ederek kullanılmaz hale getirebiliriz .

Bilgisayarım > Özellikler adımını takip ediyoruz. veya Aygıt Yöneticisi açmak için Win+R tuş kombinasyonu birlikte kullanarak çalıştır penceresini açalım.

Çalıştır Penceresine “devmgmt.msc” komutunu yazarak Aygıt Yöneticisini açıyoruz.

bilgisayar kamerası devre dışı bırakma

Bilgisayar kamerasını devre dışı bırakmak için aygıt yöneticisi giriyoruz ve “Görüntüleme aygıtları” yazan kısımda pc’nin kamerası göreceksiniz bunun üzerine geliyoruz ve fare ile sağ tuş ile “Devre Dışı Bırak” yazan yerden kamerayı kapatıyoruz.

Böylece kamerayı devre dışı bırakıyoruz tekrar kamerayı devreye almak aktifleştirmek için aynı işlemi tekrarlıyoruz bu sefer “Etkinleştir” yaparak kamerayı tekrar devreye sokuyoruz. Kamerayı açarak görüntü sağlayabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

bilgisayar kamerası nasıl kapatılır , pc kamerası nasıl devre dışı bırakılır , kamerayı devre dışı bırakma , kamerayı nasıl pasif ederim , aygıt yöneticisinden kamerayı kapatma , kamerayı devre dışını alma, masaüstü bilgisayar kamerası , laptop kamerası , pc kamerası , dizüstü , ultrabook , desktop , masaüstü , webcam , web kamerası , resimli anlatım, videolu anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın