Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar açılışında masaüstü gelmiyor sorunu

101 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda bilgisayar masaüstü gelmiyor hatası çözümü ile ilgili ipuçları vermeye çalışacağız. Bir kullanıcı tarafından soru-cevap sayfamızdan bize gönderilen sorulardan birisi olarak bilgisayarı açmak için düğmeye bastığımda Logo geldikten sonra masaüstü ekranı gelmiyor siyah bir ekranda sinyal yok hatası almaktayım.

Bu problem, hata bir türlü düzelmedi ne yapabilirim bir çözümü var mıdır? Konusunda bizlere iletilmektedir. Sizin de sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bize tüm sorunlarınızı iletebilirsiniz.

Bizde bu konumuzda masaüstü gelmiyor konusunda sizlere birkaç önereceğimiz ipuçları olacaktır. Burada bu sorunun temelinde nereden kaynaklandığını iyi bilmek gerektiğini vereceğimiz çözüm önerileri kesin çözüm olarak görmemenizi söyleyerek aşağıda adımları deneyiniz.

AÇILIŞTA MASAÜSTÜ GELMİYOR HATASI

Masaüstü gelmiyor Windows 10 veya diğer işletim sistemlerinde çözüm yöntemi ortak olarak görebilirsiniz.

  • Bazı blog sayfalarında sistem geri yükleme, msconfig ve ctrl+delete yaparak dosyaları sonlandırın olarak yazılmış fakat bunları yapmak için bilgisayarın işletim sistemine yani masaüstüne girmesi gerekmektedir.
  • Bu nedenle bilgisayarın arkasında usb bağlantılarını tamamen sökün yani klavye, fare, usb bellek vb. tüm cihazları çıkararak kasayı boş çalıştırın. Bu aygıtlardan biri sorun yaşatırsa bilgisayarın açılmasını boot olması engelleyebilir.
  • Yukarıda saydığımızın dışında monitöre görüntü gelmiyor siyah ekran çıkıyorsa birde kasayı kapatın. Bilgisayarın ram belleğinin slotunu yani ekran kartına takılan tarafını silgi ile silin öyle deneyin.
  • Bunun dışında ram bellekleri teker teker sökün ve deneyin. Burada amaç bozuk ram varsa bunları tespit etmektir.
  • Bilgisayarın virüs bulaşma ihtimaline karşı açılış diskine yüklü virüs tarama programları ile sistemi taratın.
  • Son olarak kurulum cd ile bilgisayarınızı yeniden başlatarak “başlangıçtan onarma” yaparak sistem dosyalarının zarar görmüşse bunları düzeltmeye çalışacağız.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda sizler için verdiğimiz önerileri tek tek deneyiniz. Bunun dışında sizlerin çözüm önerilerinizi sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaştırabilirsiniz. Bu konumuzda pc’de masaüstü gelmiyor hatası çözümü konusunda bilgilendirme vermeye çalıştık.  

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın