Sponsorlu Bağlantılar

Batarya ( Pil ) Algılanmadı Sorunu ve Çözümleri

11.548 views
Sponsorlu Bağlantılar

İsim: cafer

E-Posta: xxxxx@hotmail.com

Soru Gönder: benim bilgisayarım pil algılanmadı diyor ne yapmalıyım.

Cafer bey , tarafından gönderilen soruda pil algılanamadı hatası almaktayım batarya kablosunu taktığımda bilgisayarımı kullana biliyorum ama kabloyu çıkarınca bilgisayarım kapanıyor.

Bu sorun teknik bir sorun olarak donatımsal olarak görünebilir batarya arızalı olabilir bunu teknik servis kanalı ile çözebileceğiniz gibi bir kaç ufak metot ile denemekte fayda vardır. ilk önce bilgisayarın bataryasını bilgisayara takın ve şarj kablosunu bağlayarak bilgisayarınızı çalıştırınız

Daha sonra o halde iken bataryayı bilgisayardan çıkarınız ve 3-4 saniye bekledik den sonra tekrar takınız. Son aşamada batarya pil kalibrasyonu hakkında bilgi için İnternet üzerinden araştırınız . Pili şarj kablosundan çıkardığınızda kapanmıyor ise şarjı bitene kadar öyle dursun şarjını bitirdik den sonra tam şarj ederek tekrar deneyiniz.

Tags- Etiket ;

batarya algılanmadı sorunu , pil algılanmadı sorunu , batarya sorunu , pil sorunu , batarya algılanmadı hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Batarya ( Pil ) Algılanmadı Sorunu ve Çözümleri (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhabalar laptopu uzun süre adaptörle kullandigim için yeni bataryayi algilamiyo .işletim sistemi tekrar kurmam gerekiyormuş. Bende Windows yerine Linux kurdum ama duzelmedi illaki Windows mu kurmam gerek

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın