Sponsorlu Bağlantılar

Başka dosya yok kaydetme hatası çözümü

768 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda genelde Asus marka bilgisayarda görünen “başka dosya yok” hatası karşınıza çıkmaktadır. Bu hata, sorunda bir pdf dosyası, resim, herhangi bir dosya kaydetmeye çalıştığınızda “başka dosya yok sorunu” karşınıza çıkmaktadır.

Bu uyarı mesajından sonra bilgisayara herhangi bir dosya kayıt edememektesiniz. Böylece sinir bozucu bir hal almakta yaptığınız işler yarım kalmaktadır. Bizde bu konumuzda başka dosya yok hatası nasıl çözülür bu yazımızda bunu ele aldık.

BAŞKA DOSYA YOK ASUS

Kaydetmeye çalıştığınızda “başka dosya yok problemi” yaşanan Asus veya diğer marka bilgisayar sahipleri için aşağıda vereceğimiz ipuçları ile çözmeye çalışacağız.

Bu problem genel olarak bilgisayarda veri güvenliği yöneticisi olan programlar tarafından engellenmektedir. Dosya kayıt etmek için engelleneme olan programlardan biri de “Asus data security manager” programıdır.

Bilgisayarınızda bu program yüklü ise dosya kaydetmek istediğinizde “başka dosya yok sorunu” yaratabilmektedir. Bu nedenle bu programın sistemden devre dışı veya kaldırılması gerekmektedir. Bunun için hemen aşağıda vereceğimiz yöntemleri deneyin.

 • Windows+R tuşlarına basın ve “çalıştır penceresini” açınız.
 • Çalıştır penceresine “services.msc” komutunu yazınız.
 • Hizmetler paneli açılacaktır.
 • Bu alanda “Asus Data Security Manager” hizmeti olan “ADSM” hizmetini durdurun. Bu hizmeti durduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
 • Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra aynı sorun devam ediyorsa bu programı kaldırmanızı tavsiye ederiz.

  Bunun dışında alternatif yöntemler olarak aşağıda farklı adımları denemenizde fayda vardır. Bunlar biraz klasikleşmiş olacak ama yukarıda yöntemin dışında şunları deneyebilirsiniz.

  • Bilgisayarınızda virüs taraması yapabilirsiniz.
  • Bozuk dosyaları kontrol etmek için “sfc scannow” komutu ile bozuk dosyaları kontrol edebilirsiniz.

  Bunun dışında farklı olarak başka dosya yok sorunu çözümü için bozuk diskleri taratmak gerekebilir bunun için Chkdsk / f komutunu ile disk kontrolü yapabilirsiniz.

  Yukarıda yöntemleri kullanmak suretiyle başka dosya yok hatası çözmek için kullanabiliriz. Konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tüm sorularınızı bize sorabilirsiniz.

  Diğer sorunlarınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızı kullanarak sorunlarınızı, sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın