Sponsorlu Bağlantılar

bağlantı mükemmel ama internete girmiyor?

2.626 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar sorunlardan biride wifi bağlantıları ile ilgilidir. Wifi kablosuz ağları , sarı ünlem işareti veya bağlantın mükemmel olması ama bağlantı sorunu yaşaması nedeni ile bir çok problemler ile karşılaşılır.. Bu konumuzda ise kullanıcılar tarafından bağlantı mükemmel ama internet yok sorunsalı yaşamaktadır.

Kablosuz Ağ bağlantılarında ağ bağlantı üzerine gelip durum kısmından bağlantının mükemmel olması ama internet girememesi neden kaynaklanır? ilk önce bunu araştırmak gerekmektedir. Sinyal gücü mükemmel fakat ağ bağlantısı sorunu aşağıdaki nedenlerden kaynaklı olabilmektedir.

  • Modem ile alakalı sorunlar olabilir .
  • Dns Ayarları ile ilgili olabilir.
  • Pc nin ağ adaptörü ile ilgi olabilmektedir.

Sorun Nasıl Çözülür?

bu sorunu farklı farklı adımlar ile çözebiliriz. Bunun için deneme yanılma yöntemi ile yapmak gerekecektir. ilk yapacağımız çözüm yolu dns adresini değiştirmek olacaktır.

Dns Adresi Nasıl Değişir? link adresini kullanarak dns adresi değiştirmeyi bilmeyenler için konuyu inceleyerek uygulama yapabilirsiniz.

Adsl Modeme bir reset atmak yani sıfırlamak iyi olacaktır. Bazı modemlerde şişme yapabilir devamlı açıksa sorun yaşanabilmektedir. Modeme reset atarak yeniden kurulum yapın ve bağlanmayı deneyin.

Bilgisayarın ağ adaptörünün sürücüsünü kaldırmak için aygıt yöneticisine girin ve ağ bağdaştırıcı üzerine gelerek bağlantı kurduğunuz ağın sürücüsünü silin ve bilgisayarı yeniden başlatın sürücü yeniden başlayınca kurulum kendisi yapacaktır.

Eğer wifi ağı ile bağlanıyorsanız mevcut bağlantı sağladığınız ağı unut diyerek kaldırın bunu ağ bağlantıları da kablosuz ağlar kısmından kaldıracaksınız daha sonra tekrar bağlantı kurmayı deneyin.

Arama Tags & Etiket ;

bağlantı var internet yok , bağlantı mükemmel , sinyal gücü mükemmel , internet bağlantısı yok , bağlantı var ama internet yok , bağlantı mükemmel ama bağlantı yok

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın