Sponsorlu Bağlantılar

Aynı ağı kullanan bilgisayarları görme

45 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda işyerinde, okulda veya herhangi bir alanda kullanıcı sayısı fazla olan ortamlarda kimlerin ağda olduğunu görüntüleme, aynı interneti kullandığını bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Adsl modeme bağlı cihazlar, telefon, bilgisayar, tablet, yazıcı bunlar kablolu veya kablosuz ağ üzerinden bağlantı sağlamış ise bunları görmeniz mümkündür. Bunu modemin ara yüzünü kullanarak görebileceğiniz gibi üçüncü parti yazılım kullanarak da aynı ağı kullanan cihazları görmenizde mümkündür.

İNTERNETE BAĞLI CİHAZLARI GÖRÜNTÜLEME

Bir nevi bu yazımızda Advanced IP Scanner nasıl kullanılır şekilde olacaktır. Burada ip adresi aralığını yazarak kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Ortak ağları kullanan cihazları listelemek için üçüncü parti yazılımız için Advanced İP Scanner programı tam idealdir.

Yukarıda programı açtıktan sonra 1 numaralı alana arama yapacağınız başlangıç ve bitiş ip aralığını yazıyoruz. Başlangıç ip adresi örnek olarak 192.168.1.1, 192.168.2.1 gibi ilk ip adresi aralığını ve bitiş aralığı ise 192.168.1.254 veya 192.168.2.254 gibi ip aralığını yazmanız yeterli olacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

Daha sonra Tara butonuna bastığınızda aynı ip aralığı içinde bağlı, ortak ağı kullanan ip aralıklarını yazacak, listeleyecektir.

TAVSİYE YAZI; Modem arayüzüne girmek

Genel olarak sistem uzmanları, sistem yöneticilerin sıklıkla kullandığı yazılım oldukça işe yarayacaktır. Bu konumuzda aynı ağı kullanan bilgisayarları görme konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Yaşadığınız sorunları bu yazımız altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer network sorunlarınız için soru cevap kısmından bize iletebilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın