Sponsorlu Bağlantılar

Siri nasıl Türkçe kullanılır?

1.232 views
Sponsorlu Bağlantılar

Apple Siri nedir , Siri nasıl Türkçeleştirilir konuları üzerinde duracağız. ilk önce Apple Siri Nedir bununla ilgili bir ön bilgi vermek istiyorum , daha sonra yeni aldığınız bir apple cihaz’da Amerikan İngilizcesi kullanılan siri’yi Türkçe nasıl çevrilir bununla ilgili ipucu vereceğim.

Apple Siri Nedir?

apple siri

Bu özellik Apple tarafından geliştirilmiş bir Dijital Ajanda ve Navigasyon sistemidir. IOS işletim sistemlerinde Home Tuşu basarak sesli sorular göndererek size doğal bir ses ile sorularınıza cevap bulmaya çalışan bulamadığı konuları İnternet üzerinden arama yapan web hizmetidir.

Aramalar zamanla kişisel tercihlere uyum sağlamaktadır. Siri IOS 5’den sonra hizmet vermeye başlamıştır. Türkçe olarak ise IOS 8.3 Versiyonu ile hizmete girmiştir.

Siri Nasıl Türkçeleştirilir?

Yeni bir Apple cihaz aldınız , yeni aldığınız bu IOS işletim sistemli cihazlar’da ilk önce Siri , Amerikan İngilizce’si olarak gelmektedir , Sizde bu Siri’nin nimetlerinden faydalanmak için hemen bunu Türkçeleştirerek kullanmaya  başlayabilirsiniz.

Siri’yle konuşmaya başlamak için ana ekran düğmesine basılı tutun ve konuşmaya başlayınız. Siri nasıl Türkçe olur ?

apple siri aktif etme

Ayarlar > Genel > Siri adımlarını takip ediyoruz. Burada Siri düğmesini açıyoruz. Bura’ya kadar Siri’yi aktif nasıl ederiz bunu öğrendik , şimdi ise yine aynı ayarlar’dan Dil Seçenekleri kısmından Türkçe olarak seçiyoruz ve Siri Türkçe olarak kullanmak için ayarlıyorum.

İzin Ver:”Hey Siri”  kısmı ise , bunu cihazımızı şarj kablosuna takarak yapıyoruz , şarj kablosuna takılı iken Aktif et düğmesini açtığımızda ise Siri’nin sesinizi tanımasına yardımcı olacak bir ayardır.

Arama Tags & Etiket ;

siri türkçe nasıl yapılır , siri türkçe desteği , siri türkçe yapma , search siri , siri search , iphone 4 siri , iphone 4s türkçe siri , Apple Siri Nedir , apple siri ne işe yarar , apple siri türkçe kullanımı , apple siri nasıl kullanılır , siri hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın