Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefonum USB Belleği Görmüyor

72 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Android işletim sistemine sahip cep telefonları, Akıllı telefonlarda USB Bellek görmüyor sorunu ve çözümü hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bu sorun bende de olmuştu. Bu hata Sandisk Type C 64 GB Usb Bellek satın aldıktan sonra telefonumdaki video ve resimleri telefondan usb belleğe aktarmak ve buradan da bilgisayarıma transfer etmek için kullanmak gerektiği için satın almıştım.

Fakat bu sorun Flash Belleği yeniden biçimlendirdikten sonra yaşanmaya başlanmıştır. Telefonum Dual Drive Sandisk Memory Zone algılamadı bunun nedeni ise EXFAT formatında olan belleği sonrasında NTFS biçimde format attığım için Android telefonum USB belleği görmemesiydi.

Sorunun cevabı da işte burada, telefonun USB belleği görebilmesi için EXFAT formatında olması gerekmekteydi.

Bu sorunun çözümü yeniden EXFAT formatında biçimlendirmek gerekmekte olduğudur. Bunun için aşağıda yönergeleri kullanarak USB Bellek biçimlendirme işlemini EXFAT formatında yapmanız gerekmektedir.

BİLGİSAYARDA USB BELLEĞİ BİÇİMLENDİRME

Bilgisayara Flash belleği takarak biçimlendirmek gerekecektir. Bunun için biçimlendirme işlemini https://ademocut.com/yeni-yazi-usb-bellek-nasil-bicimlendirilir-format-video/ link üzerinden inceleyebilirsiniz.

ANDORİD CİHAZ ÜZERİNDE BİÇİMLENDİRME YAPMA

Usb belleğinizi Android cihazınızın üzerinden biçimlendirme yapabilmek için usb belleği telefona bağlayınız.

  • Ayarlar
  • Depolama
  • SD kart biçimlendir ( USB OTG Depolama Biçimlendir )
  • Biçimlendir
  • Tümünü Sil

NOT: Biçimlendirme işleminde tüm bilgileriniz silinecektir. Bunun için önemli verileriniz, bilgileriniz varsa bunları ayrıca yedekleyiniz.

Böylece Android USB Belleği Görmüyor sorunu çözümünü sağlamış olacağız. Sizde harici belleği EXFAT ile biçimlendirdiğinizde Android telefon veya Android Tablet’de usb bellek görme sorununu çözümünü sağlayacaksınız.

64 GB VE BÜYÜK BOYUTLU DİSKLERİ EXFAT FORMATLAMA

Diskiniz EXFAT formatını desteklemiyor NTFS formatıyla kullanmanızı istiyorsa o zaman büyük boyutlu diski EXFAT formatında biçimlendirmek için üçüncü parti yazılıma ihtiyaç duyacaksınız. Büyük boyutlu diskleri ExFAT dönüştürmek için “https://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/EXFATformat-GUI.shtml” adresi üzerinden indireceğiniz EXFATformat ( GUIformat ) yazılımı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bu konumuzda Android Usb belleği görmüyor sorunu ve çözümü hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın