Sponsorlu Bağlantılar

Usb Bellek Nasıl Biçimlendirilir?

1.834 views
Sponsorlu Bağlantılar

Usb Bellek bir veriyi yanınızda taşımak için bir bilgisayardan bir bilgisayara bilgi taşımak için kullana bileceğimiz portatif veri depolama alanlarıdır. Burada dediğim gibi bilgisayardan Bilgisayara veri taşırken virüs bulaşma riski de fazla olmaktadır. Genelde Bilgisayarlarımıza ise virüsler usb bellek ile bulaşarak başka bilgisayardan kendi bilgisayarımıza da taşımız oluyoruz.

Bu yüzden ki Flash bellekleri sık sık biçimlendirmek yani format atmak gerekebilir. Peki usb Bellek yani Flash bellek nasıl format atabiliriz ? Bunu yapmak aslında zor bir şey değil çok basit usb belleği bilgisayarımıza takıyoruz ;

FLASH DİSK FORMAT ATMA ;

Bilgisayarım Girdiğimizde Taktığımız belleği görebilirsiniz üzerine geliyoruz Farem ile Sağ tuşu ile  Biçimlendir diyoruz.

Usb Bellek - Flash Bellek Formatlama

Eğer Flash Bellek 4 Gb Üzerinde ise NTFS formatı ile Biçimlendiriniz , Altında ise Fat32 Formatında bu veri depolarken fazla depolama yapmanıza yarıyacaktır.

Video Anlatım :

Arama & Tags & Etiket ;

flash disk format atma, disk biçimlendirme, disk nasıl biçimlendirilir, nasıl format atılır, disk biçimlendirme, diske formatlama

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın