Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefonlarda Başlangıç Sesini Açma / Kapatma

41 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Android telefon kullananlar için cihazın başlangıçtaki sesini açma veya kapatma işlemini anlatacağız.

Eğer Android işletim sistemine ait bir telefon kullanıyorsanız cihazınızı kişileştirmeye hemen başlayabilirsiniz. Bunlardan biride cihazı kullananların açılışta çıkarmış olduğu sestir. Eğer cihazı açılışta bu sesini duymak istemiyorsanız o zaman hemen devre dışı bırakabilir veya kapatabilirsiniz.

Sessiz bir ortam içerisinde sürekli bulunuyorsanız bu işlem tam size göre olacaktır. Şimdi bunun nasıl yapıldığını inceleyelim.

ANDROİD TELEFONLARDA AÇILIŞ SESİNİ DEVRE DIŞI BIRAKMA

Bu işlem telefonun markasına veya kullanıcı arayüzüne ( MIUI, One UI, EMUI vb. )göre değişkenlik gösterebilir. Menülerin yeri farklı olabilir. Şimdi genel olarak açılış sesini kapatmak için şu şekilde sıralamayı takip ederek devam edebilirsiniz.

  • Ayarlar
  • Ses ve Titreşim
  • Ek Ayarlar
  • Başlangıçta ses çal

Yukarıda sıralama ile Android cihazınızın “başlangıç sesini açıp veya kapatabilirsiniz. Başlangıçta ses çal özelliğinde düğmeyi açıp ~ kapatarak kontrol edebilirsiniz.

ANDROİD TELEFON REHBERİ YEDEKLEME

Oldukça kolay bu işlem ile okul, işyeri, kütüphane, toplantı salonu gibi ses seviyesinin az olduğu alanlarda bu şekilde cihazı kişileştirin.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Android telefon veya tablette başlangıç sesini iptal etmek, kapatma konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın