Sponsorlu Bağlantılar

Android telefonda varsayılan tarayıcı ayarlama

508 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu makalemizde akıllı telefonlardan Android telefonlarda varsayılan tarayıcı nasıl ayarlanır? Bununla ilgili olarak sorularınıza cevaplar vermeye çalışacağız.

Android cihazlarda akıllı telefon veya tablet kullananlar bilirler ki varsayılan yani default olarak internet tarayıcı olarak Chrome Browser kullanılmaktadır.

Fakat siz telefonunuz da Edge, Yandex, Mozilla ve diğer web tarayıcıları kullanma ihtiyacı duyabilirsiniz. Bizde bu konumuzda varsayılan tarayıcı ayarı nasıl yapılır konusunu sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

VARSAYILAN TARAYICI AYARI NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Dediğimiz gibi varsayılan olarak yüklü ve kullanmaya çalıştığınız Chrome tarayıcı herhangi bir tarayıcı ile değiştirmek için aşağıda adımları takip ederek farklı bir tarayıcı ile işlemleri açabilir, gerçekleştirebilirsiniz.

  • Menü
  • Uygulamalar
  • Kullandığınız varsayılan tarayıcı uygulamasını buluyoruz bu diğer tarayıcılarda da olabilir.
  • Tarayıcı Uygulaması
  • Açılacak Pencerede “telefonda yüklü tarayıcılar” listeli olarak gelecektir.
  • Bu kısımdan varsayılan tarayıcı olarak hangi web browseri tercih ediyorsanız onu seçiniz.

Yukarıda menüler yardımı ile android varsayılan tarayıcı değiştirme işlemi yerine getirmiş oluyorsunuz.

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi adımları takip ederek internet tarayıcıları kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Bu diğer tüm varsayılan uygulamaları varsayılan olarak değiştirmek içinde bu adımlarla yapılmaktadır.

android varsayılan tarayıcı ayarlama nasıl değişir konusunda siz takipçilerimize destek vermeye çalıştık. Bununla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Diğer tüm sorularınız bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan tarafımıza tüm sorunlarınızı bildirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın